04. decembra 2015

Skalica po prehre 0:3 s Myjavou prezimuje na poslednom mieste

Na snímke tím Skalice, archívne foto.

Na snímke tím Skalice, archívne foto. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Myjava 4. decembra (TASR) - V piatkovom zápase 19. kola Fortuna ligy 2015/2016 zvíťazili futbalisti Spartaka Myjava nad MFK Skalica 3:0. Skaličania prehrali už 9. duel v rade a zimovať budú na poslednej priečke so ziskom 10 bodov. Záhoráci, ktorí sú nováčikmi najvyššej súťaže, naposledy bodovali naplno ešte koncom júla proti Michalovciam (1:0). "Šťuka" jesennej časti súťaže Myjava sa v neúplnej tabuľke posunula už na 3. priečku pred Žilinu.

V regionálnom derby bola aktivita od úvodu na kopačkách domácich hráčov, ale cez prehustený priestor na súperovej polovici ihriska sa dlho nevedeli dostať do gólových príležitostí. Skaličania pohrozili v 23. minúte strelou Šebestu, ktorá skončila mimo brány. V 35. minúte sa uvoľnil na ľavej strane Bílovský a pred Danielom na zadnej tyči ratoval v poslednej chvíli Vaško. O minútu už bola obrana „Záhorákov“ aj s brankárom prekonaná, hlavičku Jánošíka však zastavilo brvno. Tlak Myjavy vyústil vo vedúci gól v 40. minúte - Daniel ukážkovo prihral Kolárovi, ten v pokutovom území našiel Pekára, ktorý umiestenou strelou rozvlnil sieť – 1:0. V samom závere prvého dejstva sa tribúny radovali po druhý raz, domáci nakopli loptu do pokutového územia, Fišan ju vyrazil iba ku Kóňovi a ten našiel opustený priestor brány – 2:0.

V 53. minúte vysunul Slančík kolmo Pekára, ale následná prihrávka pred bránu nenašla voľného Bílovského. O päť minút zakončil nepresne po Pekárovej prihrávke Sládek. V 65. minúte otestoval na opačnej strane ihriska pozornosť Hrušku v domácej bráne ďalekonosným pokusom Čermák. Individuálny prienik cez dvoch hráčov predviedol v 69. minúte Daniel, Fišan si s jeho strelou poradil. Skaličania pohrozili kontrou v 74. minúte, Ciprys domáceho brankára neprekonal. V 78. minúte šiel sám na Fišana Slančík, ale zo súboja vyšiel víťazne brankár hostí. Víťazstvo Myjavy spečatil v 85. minúte Pekár po prihrávke od Daniela – 3:0.

Spartak Myjava – MFK Skalica 3:0 (2:0)
Góly: 40., 85. Pekár, 45.+ Kóňa. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Marček - Vrablec, Vaško, 1449 divákov

Zostavy a striedania:

Myjava: Hruška – Kolár, Karlík (46. Beňo), Jánošík, Marček – Bílovský, Kóňa, Pekár – Sládek (72. Černáček), Škutka (19. Slančík), Daniel
Skalica: Fišan – Vaško, Petrovský, Majerník, Vrablec (46. Ciprys) – Gašparík, Neoveský (46. Ulrich), Hlinka, Mazan – Šebesta, Čermák

Svindal zavŕšil víťazný hetrik, Andreas Žampa v zjazde 47.