20. marca 2010

Košice vedú štvrťfinálovú sériu s Popradom už 3:1

Slovnaft extraliga 2009/2010 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá). HK ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) - stav ...

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Slovnaft extraliga 2009/2010 - štvrťfinále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá).

HK ŠKP Poprad - HC Košice 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) - stav série 1:3
Góly: 57. Marcel Haščák (Šechný) - 5. Jenčík (Dravecký, Vorel), 27. Dravecký (P. Mikuš, Húževka), 29. Vorel (Dravecký, Jenčík), 51. Gron, 60. P. Bartoš (Rudolf Huna, J. Tabaček)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Svitana (Poprad) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Višňovský - Smrek, Korba, 3103 divákov

HK Poprad: Šimonovič - Fabian (do 18. min), J. Brejčák, Jasečko (do 29. min), M. Žemba, Kledrowetz (do 5. min), Michal Segľa, D. Kramár, D. Brejčák - Škovíra, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, J. Faith - A. Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba.
HC Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, Michal Grman, P. Mikuš, Slimák, Homer - P. Bartoš, S. Gron, Rudolf Huna - Andrašovský, Húževka, Juraj Sýkora - Vorel, Jenčík, Dravecký - M. Gajdoš, Mertel, M. Baláž

Úvod štvrtého štvrťfinálového duelu lepšie vyšiel Košičanom. Už v 5. min nebola popradská obrana dôsledná a Jenčík spred bránkoviska otvoril skóre - 1:0. Poprad v zostave bez kapitána Krotáka potvrdil predpoklady a bol nebezpečný najmä v presilovkách. Domáci mohli vyrovnať, úplne voľný Buc ale minul Hudáčkovu svätyňu a sieť za branárom hostí nenapol v 15. min v ďalšej obrovskej šanci Škovira.

Do druhej tretiny už domáci nastúpili bez zraneného obrancu Fabiana a možno i to sa odzrkadlilo na ich hernom prejave. Boli to totiž oceliari, ktorí v útočnom pásme hrýzli a robili problémy domácim bekom. Poprad si za svoju pasivitu vyslúžil i druhý gól v Šimonovičovej sieti, Draveckého zásah pri avizovanom vylúčení Popradu však musel odobriť videorozhodca - 0:2. Podtatranci chceli ihneď odpovedať, no Svitanovu strelu zápästím skryl do pohotovej lapačky Hudáček. Košičanom zaberal najmä tretí útok, ktorý zdecimovaným Popradčanom pridal i tretí zásah z hokejky Vorla - 0:3. Popradu navyše bezprostredne pred gólom vypadol ďalší zranený bek Jasečko a s domácimi to v polovici stretnutia vyzeralo zle nedobre. Kamzíci však pridali, ich úvodný zásah mal na hokejke Haščák, puk len presvišťal popred Hudáčkovu bránku. V čase, keď Podtatranci dobýjali Hudáčkovu klietku pri presilovke, sa predviedol i Šimonovič, ktorý vyštartoval proti Vorlovi snáď až na modrú čiaru. Minútu pred koncom druhej časti mali hostia na hokejke definitívu, Hunovi sa však nepošťastilo zdvihnúť puk ponad Šimonovičov betón.
V tretej dvadsaťminútovke domáce tribúny len márne čakali na popradský tlak. Oceliari umne bránili a nepúšťali popradských "forwardov" do vyložených šancí a každý náznak chytal spoľahlivý Hudáček. Popradské nádeje definitívne zmaril Svitanov faul, ktorý už po 4 sekundách potrestal Gron - 0:4. Hneď v ďaľšom striedaní vzbĺkli vášne, keď si to v bitkárskom súboji rozdali Mašlonka s Mikušom. Domáci dokázali už len kozmeticky upraviť skóre, keď odrazený puk za Hudáčka usmernil Haščák, no hostia si svoje víťazstvo poistili gólom Bartoša pár sekúnd pred koncom a získali postupový mečbal.

Hlasy:
Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Potešilo nás, že mužstvo vstúpilo do tohto zápasu s veľkou disciplínou. Nadviazali sme na poslednú tretinu piatkového stretnutia. Dobre sme korčuľovali, boli dôrazní v osobných súbojoch. Podali sme jeden dobrý kolektívny výkon podporený dobrým výkonom brankára. Sme spokojní s jedným víťazstvom, ktoré si vezieme z Popradu."

Július Pénzeš (tréner Popradu): "O výsledku dnešného stretnutia rozhodol práve vstup do stretnutia. Niežeby sme boli zakríknutí, ale neboli sme takí aktívni ako v piatok. Mali sme nejaké šance, no šťastie pri nás nestálo tak ako včera. V druhej tretine sa nám začalo mužstvo ´rozsypávať´, prišli zranenia kľučových hráčov, ktorí majú mužstvo ťahať. Museli sme improvizovať v zostave. Chlapci dali do zápasu všetko, ale žiaľ, vyhrať sa nám nepodarilo."