20. marca 2010

Skalica doma podľahla Martinu, stav série je 2:2

HK 36 Skalica - MHC Martin 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) - stav série 2:2 Góly: 27. Hranáč (T. Višňovský, Pálffy) - 36. M. Beran (Trokan, Jabrocký), 37. Themár, 60. Themár

Góly: 27. Hranáč (T. Višňovský, Pálffy) - 36. M. Beran (Trokan, Jabrocký), 37. Themár, 60. Themár
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Pozník (Martin) na 5 min +DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Lokšík - Tvrdoň, Orolin, 3332 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Výborný, Gula - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek
Martin: Križan - J. Polák, L. Kozák, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Pozník, Brcko, Dvořák - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Zelíska, Važan

Po piatkových gólových hodoch sa zápas začal obojstranne opatrne. Prvé náznaky šancí mali domáci Pašek a Zálešák, ale Križan ich pozorne zlikvidoval. Obe mužstvá sa však sústredili na obranu, aktívnejšia bola Skalica, ale Križan bol pozorný. V prvej tretine diváci príliš vzruchu nevideli, o čom svedčí aj pomer striel 10:2.

Prostredná časť hry začala presilovkou Martina, ale jedinú strelu vyslal Themár vysoko nad bránku. Úspešná bola až presilovka domácich v 27 min. Hranáč švihom od modrej vyslal puk na bránku hostí a Križan nemal šancu - 1:0. Na rozdiel dvoch gólov mohli po nájazde dvoch na jedného upraviť Šátek s Novákom, ale dlho si dávali prednosť v zakončení. V 35. min strieľal Višňovský, dorážal Pálffy, avšak hosťujúci brankár s vypätím všetkých síl zachránil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo vzápätí. Trokan potiahol akciu, z pravej strany nahral do druhej vlny Beranovi, a ten do poloprázdnej bránky zakončil - 1:1. Hostia sa o necelú minútu aj ujali vedenia, keď po chybe Kloza individuálne na dvakrát zakončil Themár.

Tretiu tretinu začali presilovou hrou pre zmenu domáci a vyťažili z nej len jednu šancu, keď si Velebný takmer zrazil strelu domáceho útočníka do vlastnej bránky. Martin sa zameral na bránenie a Skalica sa len ťažko presadzovala cez jeho obranu. V 51. min to na dvakrát skúšal Schnabel, ale ani on neuspel. V 52. min putoval do šatní za faul kolenom Pozník, o minútu neskôr bol vylúčený ďalší martinský hráč a Skalica tak hrala presilovku piati na troch. V tejto presilovke mali dobré šance Školiak, Hranáč aj Pálffy, ale Križan opäť bezchybný. V 55. min hrali domáci hráči opäť presilovku piatich na troch, ideálnu šancu mal Višňovský, trafil len do Križana a Zálešák trafil spojnicu hosťujúcej bránky. Domáci bojovali hlavne s brankárom Križanom, do konca zápasu sa im ho prekonať nepodarilo. Napokon do prázdnej bránky cez celé klzisko definitívne rozhodol o triumfe hostí druhým svojím gólom Themár. Martin zvíťazil aj v druhom stretnutí v Skalici a vyrovnal stav série na 2:2.

Hlasy
Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Celé mužstvo podalo poctivý výkon, nemám hráčom čo vyčítať. Hrali sme dobre, nezlomili sme však odpor jedného muža - Karola Križana. Séria je opäť na začiatku, uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. Ešte raz chcem hráčom poďakovať.

Dušan Gregor (tréner Martina): "Myslím si, že každý vie, čo budem hovoriť. Chválim toto mužstvo. Po tých problémoch, ktoré máme, keď sú zranení Uram a Klepáč a v priebehu zápasu odišiel aj Appel, sme dokázali vyhrať. Takéto momenty tvoria tím a toto mužstvo má skutočne charakter. Ďakujem za prístup k stretnutiu a za víťazstvo."

Košice vedú štvrťfinálovú sériu s Popradom už 3:1