24. marca 2014

Košice vstúpili do semifinále víťazne, Piešťany zdolali 4:1

Na snímke vľavo v šanci útočník Košíc Gabriel Spilar a brankár Piešťan Martin Šúrek v prvom zápase semifinále play off Tipsport extraligy HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 24. marca 2014 v Košiciach. Foto: TASR/ Milan Kapusta
Košice 24. marca (TASR) - Hokejisti HC Košice zvíťazili v prvom semifinálovom stretnutí play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad ŠHK 37 Piešťany 4:1. V sérii hranej na štyri víťazstvá vyhrávajú 1:0.

V košickej Steel aréne vstúpili aktívnejšie do stretnutia domáci hráči a v úvodných dvoch minútach preverili pozornosť Šúreka Bartánus a Češík. Hostia z Piešťan sa dostali k slovu v 3. minúte, no Lušňák nedokázal zužitkovať Holovičovu prihrávku. "Havrani" nezostali svojej povesti nič dlžní, dobre vykrývali stredné pásmo a rovnako si počínali i v obrannom. Košičania pokračovali v tlaku, Jokeľ našiel voľného Češíka, stav sa však nezmenil. V hre štyroch proti štyrom mali navrch domáci hokejisti, v 7. minúte však Bicek a po ňom i Spilar nechali vyniknúť hosťujúceho brankára. Rovnako si počínal o tri minúty neskôr i Bartánus. "Oceliari" mohli inkasovať v 12. minúte, potom ako Lušňák v početnej nevýhode vystihol prihrávku košických bekov, únik z vlastného obranného pásma však nekorunoval gólom. O minútu neskôr sa ocitol v dobrej streleckej pozícii i Chylo, Staňa ani tentoraz nekapituloval. V ďalšom priebehu obidve družstvá dobre korčuľovali, dohrávali osobné súboje a striedali sa v zakončení, no bez gólového efektu.

Vstup do druhej tretiny vyšiel domácim hráčom, ktorí po strele Deyla od modrej čiary v 22. minúte otvorili skóre duelu - 1:0. Ešte v tej istej minúte sa pred Staňom ocitol osamotený Haring, ale nedokázal dostať puk za jeho chrbát. O dve minúty neskôr zahrmelo na opačnej strane, Spilar zužitkoval prihrávku Jenčíka, keď chrbtom k bránke poslal puk pomedzi svoje nohy a prekvapil Šúreka. "Oceliari" pokračovali v kombinačnej hre a tretí gól pridal po jednej z nich Bartoš - 3:0. Hostia sa snažili vymyslieť niečo smerom dopredu, no domáci hokejisti dobre vykrývali stredné pásmo i priestor pred vlastným gólmanom. V 36. minúte sa pred Staňom predsa len presadil Stupka, ktorý na dvakrát poslal puk do košickej siete - 3:1. Vzápätí na druhej strane napriahol Bicek, no trafil iba konštrukciu piešťanskej bránky. V závere druhej dvadsaťminútovky mal ešte v početnej výhode dobrú šancu Jenčík, v oslabení sa dostal k zakončeniu Saliji, ale trafil presúvajúceho sa Staňu.

Tretie dejstvo odštartovala šanca Spilara, zoči-voči Šúrekovi nepochodil. Súperiace tímy sa snažili o časté zakončenia, brankári s pomocou hráčskej defenzívy nemali veľa práce a strely z väčších vzdialeností im nerobili veľké problémy. V 52. minúte sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostali Jenčík s Bartošom, druhý menovaný neprekonal Šúreka. O minútu neskôr využil presilovku 5 proti 4 Hrnka, ktorý tvrdou z ľavej strany nedal piešťanskému gólmanovi šancu - 4:1.

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Góly: 22. Deyl (Češík), 24. Spilar (Jenčík, Bartoš), 31. Bartoš (Spilar, Jenčík), 53. Hrnka (Bartánus, Kolba) - 36. Stupka (Holovič, Cuník). Rozhodcovia: D. Konc, Müllner - M. Korba, Rovenský, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3089 divákov.

Košice: Staňa - Kolba, Klouček, Černák, Štrbák, Cebák, Deyl - Bicek, Hrnka, Bartánus - Spilar, Bartoš, Jenčík - Skalický, Češík, Jokeľ - Hiňďoš, Chovan, Boltun
Piešťany: Šúrek - Drgoň, Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník - Saliji, Peško, Lušňák - Melichárek, Mišura, Nemec - Haring, Hamrák, Románek - Stupka, Holovič, Chylo