22. marca 2007

Košice vyhrali nad Trenčínom

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 5. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - ...

BRATISLAVA 22. marca (WEBNOVINY) -

Hokej - Slovnaft extraliga - semifinále play off - 5. zápas (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

HC Košice - Dukla Trenčín 3:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série 2:3

Góly: 31. Rudolf Huna (Juraj Faith, Lipovský), 31. Špilár (S. Gron, I. Droppa), rozhodujúci sam. nájazd Rudolf Huna - 37. Pardavý (Malinský, Melichárek), 52. Fatyka (Heš, Kollár)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Tvrdoň, Višňovský, 8340 divákov

Priebeh nájazdov: Špilár 0:0, Pardavý 0:0, Lipiansky 0:0, Melichárek 0:0, Faith 0:0, Malinský 0:0, Dravecký 1:0, Huževka 1:0, Gron 1:0, Kollár 1:1 - Pardavý 1:1, Kontšek 1:1, Malinský 1:1, Huna 1:1, Kollár 1:1, Dravecký 1:1, Pardavý 1:2, Kmiť 2:2, Nemec 2:2, Bartoš 2:2 - Gron 2:2, Melichárek 2:2, Huna 3:2, Pardavý 3:2

Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Špilár, S. Gron, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Juraj Faith, Lipiansky, Rudolf Huna

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš, Fatyka, Urban, od 35. min Malinský - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Sivák, A. Kollár, V. Nemec - Barinka, Húževka, Kútny

V prvej tretine bolo vzruchu pred trenčianskou bránou požehnane, ale "vojaci" košickému tlaku odolávali. Už v 2. min mieril švihom vedľa brány Bartoš. Krátko po ňom sa v ideálnej pozícii ocitol Lipiansky, ale Hála jeho pokus zneškodnil. V 3. min sa v presilovke dostal pred brankára hostí Špilár, ale Hála jeho strelu vyrazil. Hostia mali v prvej tretine jedinú vážnu príležitosť - po zaváhaní Droppu zakončoval Húževka a Lipovský zasahoval na bránkovej čiare. V 12. min sa do strely oprel Gron ale mieril nad. Potom prišlo prečíslenie domácich, Faith mieril do Hálových betónov. Stopercentnú príležitosť nepremenil ani Kmiť, ktorý sa po Bartošovej akcii ocitol v 15. min pred ležiacim brankárom, ale ten ešte jeho strelu stihol vyraziť. Švihom to skúšal Lipiansky, Gron zasa otestoval Hálove betóny. Aj v druhej tretine mali domáci prevahu, Hunov pokus Hála vytlačil. Po obrovskej Špilárovej chybe mohol skórovať Pardavý, ale Lipiansky sa vytiahol. V presilovke Špeldovu strelu nedotlačil do bránky Kledrowetz. V polovici zápasu najskôr Huna v presilovke netrafil prázdnu trenčiansku bránku, ale vzápätí po prihrávke Faitha otvoril účet a už o 27 sekúnd nato pridal Špilár druhý gól. Dukla pohrozila v 32. min keď strieľal Sivák a dorážku Nemca Lipovský vyrazil betónom. Hostia mali potom ideálnu príležitosť vrátiť sa do zápasu, k dispozícii mali 109-sekundovú presilovku 5 proti 3 a využila ju. Na Malinského strelu si síce Lipovský siahol, ale projektil tečovaný Jánom Pardavým predsa len skončil v sieti. V 39. min mohol vedenie poistiť Gron, ale puk do bránky nedotlačil. V úvode tretej tretiny strieľal nebezpečne Pardavý. V 47. min zase Hálov reflex vyskúšal Faith. Pri vylúčení Javína minul Homér odkrytý kút Lipovského bránky. V 52. min pri presilovke 5 na 3 Dukla vyrovnala, keď Fatyka od modrej prestrelil Lipovského. Ten musel zasahovať aj pred Huževkom. V 56. min sa do strely oprel Dravecký, ale jeho bomba letela nad bránku a v 60. min Bartoš zblízka puk za Hálu nepretlačil. Tesne pred treťou prestávkou Košičania neskórovali ani zo skrumáže pred bránkou. V druhej minúte predĺženia to vyskúšal Lipiansky a opäť Hála vyrazil puk ramenom. V 66. min po Kledrowetzovej rane sa puk pokúšal zasunúť do bránky Faith, Homer ju však úmyselne posunul a nasledovalo trestné strieľanie. Faith však svojmu tímu šiesty zápas nevynútil a tak rozhodovali samostatné nájazdy. V nich po nervydrásajúcom priebehu nakoniec boli úspešnejší domáci a tak sa v sobotu séria sťahuje do Trenčína.