01. marca 2013

Košice výhrou nad Skalicou predbehli Nitru, Martin do baráže

Výsledky 55. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. HC Košice - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) Góly: 12. Pašek (R. Jenčík, Marcel Haščák), 15. Š. Novotný (Marek ...

kosice skalica BRATISLAVA 1. marca (WEBNOVINY) - Výsledky 55. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Góly: 12. Pašek (R. Jenčík, Marcel Haščák), 15. Š. Novotný (Marek Slovák), 35. R. Jenčík (Pašek, Marcel Haščák) - 5. J. Jurík (Kubín, Klejna)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gajan, Tornay, 4831 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Deyl, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Macejko, M. Takáč - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Jokeľ, Marek Slovák, Š. Novotný - Matis, T. Marcinko, P. Svitana - O. Gmitter, Matúš Chovan, Hričina
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, Bobček, Barák, Jaborník, Beňa - Martin Sloboda, Stieler, Bezúch - Kutálek, Klejna, Šátek - J. Jurík, Kubín

I. tretina

Skaličania pricestovali do Košíc bez viacerých opôr, ktoré tréneri nechali oddychovať. Na ľade sa točilo len 14 korčuliarov.

Záhorákom vyšiel začiatok a hneď prvú príležitosť pretavil na vedúci gól Jurík, v 5. min skóroval do odkrytej časti bránky.

Domácim sa podarilo vyrovnať v 12. min, po Jenčíkovej prihrávke pohotovo zakončil Pašek. Haščák potom ani nadvakrát neprekonal Trenčana, ale v 15. min skalický gólman predsa len kapituloval.

Umiestnením puku k žŕdke ho prekonal Novotný pár sekúnd pred prvou prestávkou. Haščák v presilovke bekhendom nedostal puk za Trenčanov chrbát.

II. tretina

V úvode druhej tretiny mohli hostia vyrovnať, ale Stieler s Kubínom si nerozumeli. V polovici stretnutia vyrazil Trenčan pokus Jenčíka. Na opačnej strane Hylákova lapačka zastavila strelu Kubína.

V 35. min hrali Košičania druhu presilovku v stretnutí a vyťažili z nej gól. Po spolupráci prvého útoku zakončil do poloprázdnej bránky Jenčík - 3:1.

III. tretina

Domáci v tretej tretine bezproblémovo kontrolovali dianie na ľade, vedenie mohli ešte prikrášliť, ale veľmi dobre chytajúci Trenčan si poradil s množstvom striel a ani nadvakrát ho neprekonal Slovák.

V závere sa Skaličania ešte pokúsili zápas zdramatizovať, odvolali brankára, ale gól už nepadol.

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 39. Marosz (E. Bagin, E. Bednár), 56. Otčenáš (Habšuda) - 58. T. Sýkora (Drevenák, Kubus)
Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura, D. Konc - M. Korba, P. Korba, 1240 divákov

Trenčín: A. Nagy - T. Bokroš, Imrich, E. Bednár, E. Bagin, Habšuda, L. Markovič - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - Sojčík, Lelkeš, O. Mikula - Otčenáš, T. Klíma, Martin Filo - Bustin, Broska, P. Stantien
Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Šedivý, M. Varga, Brcko, T. Staňo - M. Kokavec, R. Krajči, T. Varga - Surovka, Kubus, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Drevenák - Drábek, Jarab, Zicho

I. tretina

Prvú tretinu mužstvá iba odkorčuľovali, bez dôrazu a šancí pred bránkami, pričom aj snaha niečo vytvoriť bola akosi ťažko postrehnuteľná.

II. tretina

V druhej dvadsaťminútovke sa mužstvá z úrovne rybníkového hokeja snažili pozdvihnúť aspoň zvýšeným tempom korčuľovania, množstvo nepresností však hatilo nádej na vznik nebezpečnejších šancí na strelenie gólu, takže sa z hľadiska začal ozývať piskot.

Od polovice zápasu si však domáci začali vynucovať súvislejší tlak a dostali sa k sérii dobrých príležitostí, ich zakončeniu však chýbal dôraz. Až v závere druhej časti, keď viaceré trenčianske strely či dorážky neprešli, sa konečne Trenčanom podarilo otvoriť skóre. Na začiatku 39. min sa presadil Marosz.

Ani záverečne dejstvo rapídne nezdvihlo kvalitu zápasu, domáci si udržiavali svoj tesný náskok, ich súper však ani príliš nehrýzol a okrem zopár ojedinelých útočných výpadov toho veľa nepredviedol. Trenčín ukázal aspoň o niečo vyššiu snahu, preto napokon dosiahol víťazstvo.

Prikrášlil ho ešte v 56. min Otčenáš, ktorý bez pozornosti protihráčov premanévroval okolo bránky a potom zavesil pod hornú žŕdku. Zakrátko výsledok skorigoval v protiútoku Sýkora a pokazil mladému trenčianskemu gólmanovi Nagyovi zisk čistého konta.

HK Poprad - HK Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Vandas (Balán, R. Suchý), 23. Smotrila (Ľ. Vaic), 50. Hvila (Balán)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Stals (Poprad) a M. Bača (Nitra) 10 min za údery do hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík, Lokšík - Kalina, Gavalier, 1335 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym - Vandas, Balán, Hvila - D. Buc, Klouda, Jabrocký - Ľ. Vaic, Stals, Smotrila - Matúš Paločko, P. Stanfield, S. Takáč
Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, F. Kuzma, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, E. Piatak, Hrnka - Mašlonka, Hamrák, Lukáš Novák - Kadura

I. tretina

O čosi lepšie začali domáci. Najskôr Hvila po dobrej kombinácii prvého útoku prepálil Lacovu svätyňu, potom v prečíslení Balán namiesto prihrávky volil strelu. Skóre napokon otvoril Vandas v 17. min, keď si pri signalizovanom treste nakorčuľoval za obranu hostí a blafákom pokoril nitrianskeho brankára.

II. tretina

Druhý gól strelil Poprad hneď v úvode prostrednej časti, keď rozhodcovia neprerušili hru po zranení Raisa a z protiútoku Vaic nabil Smotrilovi na jeho prvý gól v popradskom drese - 2:0.

Nitra mohla znížiť najskôr dôrazným Pupákom, v presilovke pred Sidorom neuspel ani Mašlonka, či od modrej dobrou strelou Ordzovenský. Nitra pôsobila v útočnej fáze naozaj bezducho a vo vlastnej početnej výhode mohla ešte aj inkasovať, no puk z hokejky Hvilu sa zastavil tesne pred bránkovou čiarou.

V tretej tretine hneď po pol minúte hry pálil od modrej König, no Sidor sa zaskvel. Odovzdaní Nitrania ani v ďalšom priebehu toho veľa nevymysleli a naďalej dominovali domáci. Tí viedli 10 minút pred koncom už o tri góly, Hvila doťukol pekný Balánov pas do siete. Nitra sa nezmohla ani len na kontaktný gól, v závere ešte výborným zákrokom Laco zneškodnil Bucovu strelu.