30. októbra 2012

Košice vyškolili Martin, Zvolen vysoko zvíťazil v Nitre

Výsledky slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:7 (1:4, 0:2, 0:1) Góly: 3. J. Fadrný (M. Beran, J. Perniš) - 5. Róbert Huna (Richard ...

nitra zvolen BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Výsledky slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:7 (1:4, 0:2, 0:1)

Góly: 3. J. Fadrný (M. Beran, J. Perniš) - 5. Róbert Huna (Richard Huna), 6. Marcel Haščák (Michal Novák), 8. Róbert Huna (Richard Huna), 12. Marek Slovák (Spilar, R. Jenčík), 28. R. Jenčík (Marek Slovák, Spilar), 35. Spilar (Marek Slovák, R. Jenčík), 55. Spilár (Marek Slovák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik - Holienka, M. Valach, 1303 divákov

Martin: Volentier (8. Šúrek) - A. Novotný, J. Perniš, R. Pukalovič ml., A. Beňa, Zukal, Tupý, Alexejev, M. Danko - J. Markovič, M. Beran, J. Fadrný - T. Petruška, M. Hollý, Mikušovič - Murček, M. Horský, L. Vartovník - Jonák, Slávik, J. Kentoš
Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Martin Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - Marcel Haščák, T. Marcinko, Pašek - Š. Novotný, P. Svitana, Mlynarovič - Matúš Chovan, Róbert Huna, Richard Huna

I. tretina

Martinské trápenie z ostatných zápasov pokračovalo aj v prvej tretine utorkového duelu. V 3. min síce Fadrný otvoril v presilovke skóre, ale potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk "oceliari."

Dvoma zlepenými gólmi v rozpätí 87 sekúnd uzemnili "kosačky". Najskôr v 5. min využil dieru v domácej obrane Róbert Huna a potom sa obtočil Marcel Haščák okolo Volentierovej bránky a skóroval.

V 8. min hralo s Košičanmi aj šťastie. Róbert Huna mieril iba do brankára, ale puk sa odrazil od strelcovej prilby do siete. Volentiera potom vystriedal Šúrek, no aj on rýchlo kapituloval.

V 12. min vyťukal prvý košický útok domácich hráčov. Puk putoval po osi Jenčík, Spilar ku Slovákovi, ktorý ho už iba posunul do prázdnej bránky - 1:4.

II. tretina

Martinčania sa v šatni trochu otriasli z góloveho prídelu a v 25. min po ideálnej Markovičovej prihrávke mal Horský na hokejke gól, ktorý ich mohol vzpružiť.

O tri minúty však v presilovke opäť zaúradoval košický prvý útok a Jenčík poslal svoj tím už do štvorgólového náskoku - 1:5. Hostia tak definitívne zlomili čo i len náznak odporu svojho súpera.

Zdecimovaní Martinčania sa v presilovke v 35. min iba prizerali rýchlej kombinácii Slováka s Jenčíkom, na konci ktorej bol Spilar.

Rozhodca situáciu ešte konzultoval s videom, ale gól Spilara bol regulárny - 1:6. Dvadsaťpäť sekúnd pred druhým klaksónom ešte Hylák bravúrne chytil Hollého tutovku.

III. tretina

Všetko podstatné v stretnutí sa udialo v prvých dvoch častiach, a tak sa tretia tretina iba dohrávala. Pekný prienik Spilara a jeho bekhendový blafák, ktorým v 55. min spečatil skóre, dal bodku za zápasom.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 30. D. Devečka (V. Škoda, Važan), 47. Drevenák (J. Dlouhý, O. Ďuriš) - 23. Holovič (Kutálek, R. Konečný), 23. J. Jurík (Klejna, Bezúch), 32. Jankovič (Stieler, M. Bartánus), 54. Kudrna (Pálffy, R. Školiak)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Pálffy (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - P. Tvrdoň, Zvrškovec, 1055 divákov

Žilina: Johanes - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško - Važan, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, T. Varga - Drábek, O. Ďuriš, Drevenák - T. Sýkora, Valášek, Kluka
Skalica: Trenčan - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, I. Ďatelinka - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - M. Bartánus, Stieler, Kudrna - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Bezúch, Klejna, J. Jurík

I. tretina

Úvodné dve minúty v Žiline patrili domácim. V dobrej príležitosti bol faulovaný Drábek, ktorý sa na ľade objavil po dlhšej pauze a Žilina mala prvú presilovku.

V 4. min Krajči korčuľoval sám na Trenčana, ale ten bol pozorný. Žilinčanom nevyšla ani druhá presilovka pri vylúčení Jankoviča.

V 11. min to bol opäť Drábek, ktorý sa dostal do dobrej streleckej príležitosti, ale Trenčan bol proti. V prvom dejstve hrali mužstvá vyrovnaný hokej, bez vyložených príležitostí na oboch stranách.

II. tretina

"Záhorákom" dobre vyšiel vstup do druhej tretiny, keď najskôr v 23. min Holovič prvýkrát prekonal Johanesa a vzápätí po 26 sekundách J. Jurík zvýšil na 2:0.

Skalica mohla zveľadiť svoj náskok, ale nevyužila početnú prevahu o dvoch mužov. Naopak, Žilinčania v 29. min svoju presilovku zužitkovali, keď Devečka od modrej čiary po prvý raz prekonal hosťujúceho gólmana.

V 32. min Skalica založila rýchly protiútok, na konci ktorého bol Jankovič a zvýšil na 3:1 pre hostí. Výsledok mohol v 36. min prikrášliť Vyrúbalík, ale Johanes kryl jeho samostatný nájazd.

V tretej tretine sa hostia zamerali na udržanie víťazstva. V 47. min Drevenák kontaktným gólom vykresal iskierku nádeje pre domácich. O dve minúty neskôr bol vylúčený Pálffy. Žilina si utvorila tlak, ale gólmana hostí Trenčana sa im nepodarilo prekonať.

V čase, keď domáci pridávali na obrátkach, unikol v 54. min Kudrna a z ľavej strany štvrtýkrát prekonal Johanesa. Žilinčania sa napriek dvojgólovému manku v poslednej minúte odhodlali k hre bez brankára, ale stav sa už nezmenil.

HK Nitra - HKm Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 26. R. Tománek (Nádašdi, Stümpel) - 8. P. Zuzin (Juraško, P. Hraško), 12. L. Jurík (Michal Chovan), 22. Michal Chovan (Šimko), 51. L. Jurík (Michal Chovan), 54. Brabenec
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Kmeč 10 min za nešportové správanie, Mašlonka (obaja Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, L. Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Smerek, 3173 divákov

Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, M. Bača, Rais, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, R. Tománek - Pupák, Bene, Kmeč
Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - T. Méry, P. Huňady, Síkela

I. tretina

Pred výbornou kulisou sa domáci hráči v úvode zápasu snažili o rýchly gól, ale neboli úspešní. Skóre neotvoril v 6. min počas presilovky T. Chrenko, ale o dve minúty neskôr sa to podarilo P. Zuzinovi.

Útočník hostí rovnako v početnej výhode prekvapil brankára Valenta po Juraškovej strele - 0:1.

V 12. min hrali Zvolenčania druhú presilovku a opäť boli úspešní.

Nitrianske tribúny zarmútil presnou strelou zo strednej vzdialenosti Lukáš Jurík. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a ešte do prvej prestávky mohli súperovi zasadiť aj tretí direkt.

V 16. min sa nepodarilo skórovať Podkonickému, ktorý v nájazde dvoch proti jednému neprekonal Valenta.

II. tretina

Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v úvode druhej časti Michalovi Chovanovi.

Útočník Zvolena presnou tvrdou strelou k žŕdke prekvapil Valenta a pridal tretí gól hostí v presilovke. Hostia hrali v týchto fázach výborne a domácim veľa nedovolili.

Divákov v hľadisku však v 26. min potešil Tománek, ktorý zblízka dorazil puk po Nádašdiho strele v početnej výhode.

Domáci sa vrátili do zápasu, no proti pozornej obrane Zvolenčanov sa len ťažko presadzovali. Hosťom sa darilo držať dvojgólový náskok a Nitranom, povzbudzovaných výbornou kulisou, veľa nedovoľovali.

Podobný obraz hry ponúkla aj tretia tretina. V nej hostia definitívne rozhodli o presvedčivom víťazstve. V 52. min hrali Zvolenčania presilovku a tri sekundy po jej konci pridal po výbornej Chovanovej prihrávke štvrtý gól L. Jurík.

Efektívne hrajúci hostia v treťom dejstve kontrolovali dianie na ľade a Šimko v ich bránke sa príliš nezapotil.

V 54. min hrala Nitra krátku presilovku o dvoch hráčov, no v nej unikol domácim hráčom Brabenec a v samostatnom úniku sa nemýlil - 1:5. Záver duelu poznačila nervozita najmä na strane domácich, na konečnom výsledku sa však už nič nezmenilo. Zvolen si víťazstvom upevnil pozíciu lídra extraligy.