17. marca 2015

Košice zdolali opäť o gól Poprad, v semifinálovej sérii vedú 2:0

Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili aj v druhom semifinálovom zápase play off Tipsport extraligy vo východniarskom derby nad HK Poprad 2:1. V sérii hranej na štyri víťazné ...

Košice 17. marca (TASR) - Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili aj v druhom semifinálovom zápase play off Tipsport extraligy vo východniarskom derby nad HK Poprad 2:1. V sérii hranej na štyri víťazné stretnutia vedú 2:0. Tretí duel je na programe v piatok 20. marca na popradskom ľade (17.00).

HC Košice - HK Poprad 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 17. Hrnka (Spilar, Cebák), 30. Bicek (Suja, Bartánus) - 1. Matis (Kroták). Rozhodovali: Jonák, J. Konc - Gajan, M. Korba, vylúčení: 3:1, navyše: Spilar (Košice) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5633 divákov

Zostavy a striedania:

HC Košice: Hylák - Drgoň, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Šeda - Spilar, Bartoš, Jenčík - Kutálek, Hrnka, Sojčík - Bicek, Suja, Bartánus - Bondra, Chovan, Lapšanský

HK Poprad: Kostúr - Suchý, Kurali, Brejčák, Makovský, Kasík, Malina, Gáborčík, Dinda - Gríger, Paukovček, Bartečko - Matis, Takáč, Kroták - Hvila, Boltun, Rapáč - Štrauch, Štals

/stav série: 2:0/

Priebeh zápasu:

Duel sa ešte ani poriadne nezačal a skóre stretnutia s obrovskou dávkou šťastia otvoril hosťujúci Matis, po Krotákovej prihrávke sa puk od jeho korčule dostal až za Melicherčíkov chrbát - 0:1. Domáci hráči boli otrasení a prvú šancu si vypracovali až v 4. minúte, no Spilar popradského brankára neprekonal. Z následného protiútoku preveril Hyláka aktívny Matis, stav sa však nezmenil. Popradský hráč v 7. minúte trafil iba konštrukciu košickej bránky a o dve minúty neskôr skončil puk z jeho hokejky v lapačke košického brankára. "Oceliari" mali najväčšiu príležitosť v 11. minúte, Sojčík pálil iba do pravej žŕdky Kostúrovej bránky. Hra sa postupne vyrovnala a na začiatku 17. minúty vyrovnal stav stretnutia Hrnka, ktorý sa natlačil pred bránku a z otočky upravil na 1:1. Už o niekoľko sekúnd neskôr mal gól na hokejke Bartánus, Kostúr podržal svoj tím.

Na začiatku druhého dejstva dohrávali Košičania presilovú hru 5 proti 4, ale nič z nej nevyťažili. V 25. minúte sa po Hrnkovom priťuknutí ocitol v dobrej šanci Spilar, no Kostúr dobre zareagoval. "Oceliari" postupne prebrali iniciatívu a v polovici stretnutia sa pred popradskou bránkou dokázal presadiť Bicek, Košice prvýkrát v zápase vyhrávali 2:1. V 36. minúte sa v oslabení Jenčík so Šedom dostali do prečíslenia 2 proti 1, ale prvý menovaný namiesto prihrávky zvolil strelu na bránku, ktorú však minul.

Popradčania vstúpili do tretej dvadsaťminútovky aktívne, najprv netrafil priestor bránky Kroták a v 43. minúte Boltun v ideálnej príležitosti neprekonal Hyláka. Na opačnej strane sa v náznaku šance ocitol v 47. minúte Kutálek, puk mu v poslednej chvíli preskočil čepeľ hokejky a s bekhendovým zakončením si Kostúr poradil. "Kamzíci" mohli vyrovnať v 53. minúte, ale Hvila pred Hylákom nepochodil. Popradčanom nevyšla v závere ani hra bez brankára.

Žilina nedala šancu Detve, v baráži vedie už 3:1