Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. júna 2012

Košické nebo zaplavili teplovzdušné balónyKošická medzinárodná balónová fiesta Šafránová záhrada 2012 odštartovala v stredu podvečer prvým letom balónov z plochy pred košickým Auparkom a z priestranstva pri krytej mestskej plavárni. ...Zdieľať
balon KOŠICE 7. júna (WEBNOVINY) – Košická medzinárodná balónová fiesta Šafránová záhrada 2012 odštartovala v stredu podvečer prvým letom balónov z plochy pred košickým Auparkom a z priestranstva pri krytej mestskej plavárni.


Na odlet balónov sa prišli pozrieť stovky malých aj veľkých Košičanov. Teplovzdušné koráby budú brázdiť nebo nad Košicami až do soboty.

Je to na Slovensku jediné medzinárodné stretnutie milovníkov lietania teplovzdušnými balónmi.

Ako informovala riaditeľka fiesty Inga Blichová, do Košíc na 19. ročník prišlo sedemnásť balónov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

„Novinkou tohto ročníka je, že sme sa po rokoch vrátili opäť do centra mesta a hneď je to vidieť aj na účasti divákov, ktorí sa prišli pozrieť na štart. K stabilným účastníkom fiesty patrí pilot Radek Vrána z Brna, ktorý doteraz nevynechal ani jeden ročník. K pravidelným účastníkom patria ďalšie osádky z Čiech, Poľska, Maďarska,“ hovorí Blichová.

Nafukovanie balónov prilákalo množstvo detí, ale aj dospelých. „Aha dedo, pozri ako sa nadúva, nadúva. A nepraskne," pýtalo sa chlapča dedka. Neveriacky hľadelo, keď do brucha balóna začali z horákov šľahať plamene, ktoré v ňom ohrievajú vzduch. Za chvíľku bol balón nafúknutý a majestátne sa kolembal nad hlavami divákov.

Balónová fiesta vyvrcholí v piatok podvečer. Divákov od štvrtej popoludní budú zabávať Laci Strike, Komajota, Tomáš Buranovský, pouličné divadlo, chýbať nebude ohňová šou i ďalšie rôzne atrakcie pre deti i dospelých. Košičania sa môžu tešiť aj na nevšednú svetelnú šou – nočné nafukovanie balónov, ktoré sa vďaka špeciálnym horákom premenia na obrovské lampióny.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Iraku popravili tajomníka exprezidenta Husajna
<< predchádzajúci článok
Na pláž v Oregone priplával pozdrav z Japonska

Košické nebo zaplavili teplovzdušné balóny - diskusné fórum čitateľov