15. marca 2012

Košickí hokejisti sú v semifinále, Skalica znížila na 2:3

Hokejisti majstrovského tímu HC Košice zvíťazili vo štvrtkovom piatom zápase štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2011/2012 nad HC '05 Banská Bystrica 2:1 po predĺžení a ich ...

skalica zvolen BRATISLAVA 15. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti majstrovského tímu HC Košice zvíťazili vo štvrtkovom piatom zápase štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2011/2012 nad HC '05 Banská Bystrica 2:1 po predĺžení a ich štvrtý úspech proti "baranom" im vyniesol postup do semifinále - už jedenástykrát za sebou.

Nádej na prienik medzi kvarteto najlepších si vo štvrtok udržala Skalica, ktorá v domácom prostredí s "nožom na krku" zdolala Zvolen 3:1. O dva góly Záhorákov sa v stretnutí plnom vylúčení postaral Tibor Višňovský. Stav série, ktorá sa teraz sťahuje pod Pustý hrad, je 2:3 v neprospech HK 36.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) - stav série: 2:3

Góly: 16. T. Višňovský (Obdržálek, Pálffy), 23. Obdržálek (Holovič, Šátek), 59. T. Višňovský - 43. Puliš (Brabenec)
Vylúčení: 11:13 na 2 min, navyše: J. Jurík 10+DKZ za hrubosť, T. Mikúš 5+DKZ za hrubosť, T. Višňovský, J. Hruška a Klejna všetci 10 min za nešp. správanie - Čurilla 10+DKZ za nešp. správanie, Marek Slovák 5+DKZ za hrubosť, Ťavoda 5+DKZ za hrubosť, Brabenec a Juraško obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, Polák - Stano, M. Novák, 3004 divákov

Skalica: Tomek - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Křetinský, Kloz, Jankovič, Srnec, Gula - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, T. Mikúš, Klejna
Zvolen: Trenčan - Vantroba, Mucha, Marek Ďaloga, Jindra, Hraško, Juraško, Ťavoda - Otčenáš, M. Jurík, Síkela - Puliš, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž - T. Méry, P. Zuzin, Martin Ďaloga

I. tretina

Piaty duel sa v Skalici začal veľkým bojom, väčšie šance si v úvode nevypracoval ani jeden z tímov.

Prvá výraznejšia šanca prišla v 7. min v podaní domácich, keď vo vlastnom oslabení zakombinovala dvojica Pálffy, Školiak.

Sľubnou príležitosťou sa na druhej strane blysol L. Jurík, no Tomek si poradil s jeho pokusom. Potom sa viac začali presadzovať domáci a ich tlak vyvrcholil v 16. min. Najprv Lušňák trestuhodne spálil tutovku do poloodkrytej bránky, no vzápätí skóroval T. Višňovský po bekhendovej prihrávke od Pálffyho spoza bránky - 1:0.

II. tretina

V druhej tretine pridali domáci druhý gól už v tretej minúte. Tesne po skončení zvolenského oslabenia sa spomedzi kruhov presadil Obdržálek - 2:0.

Krátko po tomto momente sa k puku dostal hosťujúci Hraško, ale nestihol využiť presúvanie sa domáceho gólmana. V polovici duelu sa strhla bitka, rozhodcovia vylúčili štyroch hráčov a ďalší štyri inkasovali menšie tresty, čo poznačilo vývoj hry.

Aktívnejší boli Skaličania, v 31. min predviedli nádejnú kombináciu Šátek s Holovičom, v 35. min zblízka nebezpečne vystrelil Pálffy. Záverečné štyri minúty druhej tretiny sa domáci bránili, v jednom oslabení dokonca o dvoch mužov, no Zvolen im paradoxne ani nevedel zobrať puk.

III. tretina

Domáci mali v tretej tretine aj štvorminútovú presilovku na pridanie rozhodujúceho tretieho gólu, ale nevyužili ju. Hostia trestali, v 43. min znížil Puliš. V závere však predsa len pridal skalickú poistku Višňovský, ktorý pri zvolenskej power-play 22 sekúnd pred koncom spečatil do prázdnej bránky na 3:1.

Hlasy:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Cieľ bol jednoznačne zvíťaziť - a podarilo sa nám to. Dnes už nastúpili všetci hráči až na zraneného Lakosila. Ako pozitívum beriem maximálne nasadenie a bojovnosť. Negatívom bolo nepremieňanie šancí a vysoký počet trestných minút."
Peter Mikula (tréner Zvolena): "V prvej a druhej tretine sme sa snažili dostať do tempa - a umožnili sme súperovi dať dva góly. Skalica prejavila viac vôle po víťazstve, pretože musela vyhrať, aby sa udržala v sérii."

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) - konečný výsledok série: 4:1

Góly: 36. Miklík (Jenčík, Homer), 62. Hvila (S. Gron, Michel Miklík) - 24. Cebák (Pulliainen, Hričina)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Jabrocký 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, D. Konc - Gajan, Snášel, 5163 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Hvila, Pašek - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, Mlynarovič, Matúš Chovan
Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, Novajovský, Brňák, Cebák, Huba - Miroslav Hlinka, R. Heizer, Kútny - Kristoffersson, Jokila, Jabrocký - L. Novák, Češík, M. Kokavec - Zuzin, Pulliainen, Hričina

I. tretina

Zľava: Peter Slimák z Košíc a Tomáš Brňák z Banskej Bystrice v 1. zápase play off HC Košice - HC 05 Banská Bystrica hokejovej Tipsport extraligy. Foto: SITA/Ivan FleischerPrvú príležitosť v zápase mal v 4. min Pašek, ale netrafil banskobystrickú bránku. O dve minúty na to vystihol úmysel Matúša Chovana brankár Chorošun.

Pri presilovke potom trafil banskobystrického gólmana Šeda. V polovici prvej tretiny vyprášil Cebák betóny Hyláka. Pri hre štyroch proti štyrom sa ani na dvakrát nepresadil Šeda, Jokilovu možnosť zneškodnil v 17. min Hylák. V závere prvej tretiny sa nepresadili Jenčík a po ňom ani Dravecký.

II. tretina

"Barani" sa ujali vedenia v 24. min, tvrdou strelou sa presadil Cebák. V polovici zápasu sa po Homerovej paráde pokúšal zblízka o vyrovnanie Hvila. Skvelým zákrokom sa v 34. min prezentoval Hylák, gól mal na hokejke Kokavec. V 36. min prihral Jenčík Miklíkovi a ten pohotovo namieril do "vinkla" - 1:1.

Košičania sa mohli ujať vedenia, to by však Gron musel v 38. min trafiť bránku a po ňom sa ani na dvakrát nepresadil osamotený Pašek.

V tretej tretine sa tímy snažili neurobiť chybu, a tak bolo aj šancí na oboch stranách menej. V 51. min z dobrej pozície mieril Bartoš nad bránku. Na opačnej strane potom pálil bez prípravy Hričina, Hylák jeho pokus vyrazil. V 59. min neprekvapil Chorošuna Miklík a po ňom zblízka neskóroval ani Zálešák. V predĺžení doplatili "barani" na vylúčenie Jabrockého. V presilovke štyroch proti trom zakončoval po biliardovej akcii do prázdnej bránky Hvila.

Hlasy:
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Posledný krok býva najťažší, poriadne sme sa vytrápili s húževnatým súperom. Teraz si dobre oddýchneme. Tešíme sa na ďalšieho súpera. Chlapcom by som chcel poďakovať za dobre odvedenú robotu."
Milan Staš (tréner B. Bystrice): "Bol to ďalší vyrovnaný zápas tejto série, v ktorom rozhodli maličkosti. Tou maličkosťou bolo naše vylúčenie v predĺžení. Košickému tímu chcem popriať, aby to dotiahol celkom hore, potvrdil prvé miesto po základnej časti, aby sme si mohli povedať, že sme vypadli s budúcim majstrom."