Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. novembra 2023

Košickí poslanci neschválili nariadenie o miestnych daniach, povinné platby ostali nezmenenéMestskí poslanci v Košiciach na mimoriadnom zastupiteľstve neschválili zmenu všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach. Hracie stroje Ak by to urobili, od 1. januára 2024 by sa zvýšila ...Zdieľať
gettyimages 474862392 676x445 25.11.2023 (SITA.sk) - Mestskí poslanci v Košiciach na mimoriadnom zastupiteľstve neschválili zmenu všeobecne záväzného nariadenia o miestnych daniach.

Hracie stroje


Ak by to urobili, od 1. januára 2024 by sa zvýšila ročná sadzba dane z pozemkov. Rovnako by stúpla i ročná sadzba dane z bytov. O 50 eur by sa zvýšila aj ročná sadzba za predajný automat, a to z pôvodnej sumy 100 eur.

Navrhované bolo aj zvýšenie ročnej sadzby dane za nevýherné hracie prístroje, napríklad za elektronický prístroj na počítačové hry, bowling a biliard, ale aj za šípky, stolný futbal a stolný hokej. Zvýšiť sa mala aj daň za iné mechanické a elektronické prístroje a za automaty a ďalšie zariadenia na zábavné hry.

Miestna daň


Rovnako zástupcovia občanov Košíc nesúhlasili ani s návrhom na zmenu všeobecne záväzného nariadenia o miestnej dani za ubytovanie.

Ten by od nového roka zvýšil sadzbu dane za osobu a každé prenocovanie v ubytovacom zariadení na tri eurá, z pôvodnej sumy 2,50 eura.


Zdroj: SITA.sk - Košickí poslanci neschválili nariadenie o miestnych daniach, povinné platby ostali nezmenené © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Proces v kauze korupcie na východoslovenských súdoch pokračuje, posledné pojednávanie bolo na jar
<< predchádzajúci článok
Rusi vypustili rekordný počet dronov, v Kyjeve zostalo bez elektriny viac ako 200 objektov