Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. júna 2021

Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je aj nádvorieKošický samosprávny kraj v rámci výzvy Tradície inšpirujú inovácie podporil v minulom roku projekt Východoslovenskej galérie ENTER - galéria 21. storočia takmer 30-tisíc ...Zdieľať
vychodoslovenska galeria enter rekonstrukcia 676x450 5.6.2021 (Webnoviny.sk) - Košický samosprávny kraj v rámci výzvy Tradície inšpirujú inovácie podporil v minulom roku projekt Východoslovenskej galérie ENTER – galéria 21. storočia takmer 30-tisíc eurami. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.


V rámci neho prešiel rekonštrukciou vstupný priestor galérie tak, aby bol prístupný aj pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Okrem toho pred budovou bývalého Župného domu, kde galéria sídli, pribudli ekologické svetelné pútače a vytvorili aj aplikáciu, vďaka ktorej sa návštevníci dozvedia viac o jednotlivých výstavách. Aplikácia ponúka audio-komentáre, kalendár podujatí a návštevníkom zasiela aj notifikácie o aktivitách galérie.

Výzva Tradície inšpirujú inovácie funguje v našom kraji už tretí rok. Aj vďaka nej pribúda v župných kultúrnych zariadeniach čoraz viac moderných interaktívnych expozícií, ktoré využívajú napríklad 3D technológie, animácie alebo audiovizuálne prvky. Mám radosť, že finančné prostriedky, ktoré sme vlani vyčlenili pre projekt ENTER, využila Východoslovenská galéria na premenu svojich vstupných priestorov na galériu 21. storočia. Okrem toho vďaka aplikácii, ktorú vytvorili v rámci projektu, sa návštevníci môžu po priestoroch galérie poprechádzať už aj virtuálne,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Košický samosprávny kraj chce v úpravách priestorov Východoslovenskej galérie pokračovať aj v tomto roku. Po rekonštrukcii vstupných priestorov chce župa upraviť aj nádvorie.

Galéria získala aj v tomto roku v rámci výzvy Tradície inšpirujú inovácie takmer 60-tisíc eur, vďaka ktorým bude môcť zrealizovať projekt Pohyblivá krajina. Nádvorie prejde priestorovo-botanickou úpravou, zrekonštruovaný exteriér bude slúžiť na organizovanie výstav, spoločenských podujatí či aktivít pre školy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je aj nádvorie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovákov čaká o pár dní nebeské divadlo, pozorovať môžu čiastočné zatmenie Slnka
<< predchádzajúci článok
GUnaGU otvára premiérou sci-fi komédie so Z. Kronerovou

Košický kraj podporil Východoslovenskú galériu, vynovili vstupné priestory a v pláne je aj nádvorie - diskusné fórum čitateľov