Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2010

Kríže na školách nechce štvrtina SlovákovDesať percent Slovákov je presvedčených, že by mal určite existovať zákon, ktorý zakáže vešanie krížov vo verejných školách. Ďalších 15 percent ...Zdieľať
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič


BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Desať percent Slovákov je presvedčených, že by mal určite existovať zákon, ktorý zakáže vešanie krížov vo verejných školách. Ďalších 15 percent si myslí, že by asi mal existovať. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra Focus od 13. do 19. januára na reprezentatívnej vzorke 1 057 dospelých respondentov zo Slovenska. "Z prieskumu teda vyplýva, že štvrtina opýtaných (25 percent) by bola za zákon, zakazujúci kríže na školách a dve tretiny respondentov (67 percent) by boli proti takémuto zákonu," uviedol Ivan Dianiška z agentúry Focus.

Respondenti odpovedali na otázku: „V niektorých krajinách Európskej únie sa diskutuje o tom, či by v školách mali alebo nemali byť prítomné náboženské symboly, napr. kríže. Mal alebo nemal by podľa Vás na Slovensku existovať zákon, ktorý by zakazoval vešanie krížov vo verejných školách?“ Podľa výsledkov prieskumu 28 percent opýtaných tvrdilo, že by takýto zákon asi nemal existovať a 39 percent, že by určite nemal existovať. Vyjadriť sa nevedelo osem percent.

Za zákon proti vešaniu krížov vo verejných školách, sa najčastejšie vyjadrovali mladí ľudia od 18 do 24 rokov, študenti, respondenti z miest s 20- až 100-tisíc obyvateľmi a potenciálni voliči SaS. Proti legislatívnemu obmedzeniu sú častejšie starší respondenti nad 65 rokov, respondenti z obcí do 2 000 obyvateľov, obyvatelia Prešovského kraja a potenciálni voliči KDH a Most-Híd.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Janukovyč už údajne zostane víťazom
<< predchádzajúci článok
Skupina G7 verí, že EÚ vyrieši problém s Gréckom

Kríže na školách nechce štvrtina Slovákov - diskusné fórum čitateľov