Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. októbra 2006

Kubiš sa podľa Fronca vrátil k straníckemu kádrovaniuPodpredseda KDH Martina Fronca považuje za neprípustné, aby minister zahraničných vecí kádroval diplomatov spôsobom: "Volil si KDH alebo SDKÚ? Tak už tam nemáš čo robiť". V diskusnej relácii SRo ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) - Podpredseda KDH Martina Fronca považuje za neprípustné, aby minister zahraničných vecí kádroval diplomatov spôsobom: "Volil si KDH alebo SDKÚ? Tak už tam nemáš čo robiť". V diskusnej relácii SRo Sobotné dialógy zdôraznil, že Slovenská republika nezmenila svoju zahraničnopolitickú orientáciu a veľvyslanci reprezentujú štát, nie vládu. Reagoval tak na výzvu ministra zahraničia Jána Kubiša veľvyslancom, ktorí sa cítia byť politickými nominantmi, aby rezignovali. Podľa Fronca mal Kubiš postupovať štandardne a využiť možnosť odvolať diplomatov, s ktorých prácou nie je spokojný.

Kubiš svojim konaním, zhoršuje pozíciu našich veľvyslancov v zahraničí, myslí si poslanec SDKÚ-DS Ivan Štefanec. Rezort zahraničia podľa neho neštandardným konaním spochybňuje kontinuitu zahraničnej politiky SR. Napätie spôsobené tlakom na odvolávanie zneisťuje celý diplomatický zbor SR. Podľa podpredseda parlamentu a Smeru-SD Miroslava Číža sa odvolávanie dotkne len veľvyslancov, ktorí "preukázateľne majú za sebou kroky, ktoré sa pokúšajú vládu diskreditovať alebo kroky, ktoré sú v rozpore so záujmami krajiny. Ako dodal predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj ide o diplomatov, ktorí svoje posty dostali od predchádzajúcej vlády ako "trafiky" tesne pred voľbami.
Nešťastný spôsob odvolávania veľvyslancov rovnako ako aj kauza štátneho tajomníka ministerstva poľnohospodárstva Mariána Záhumenského (Smer-SD) podľa Fronca dokazujú, že koaličné strany neboli na vládnutie pripravené. Koalícia vládne amatérsky a ak v tom bude pokračovať, zničí reformy, poznamenal Fronc.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V noci sa zmení letný čas na stredoeurópsky
<< predchádzajúci článok
Nike zdvojnásobí investície do FC Barcelona

Kubiš sa podľa Fronca vrátil k straníckemu kádrovaniu - diskusné fórum čitateľov