Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. októbra 2006

Projekt kultúrnych poukazov si dáva ročnú pauzuProjekt kultúrnych poukazov si dáva ročnú pauzu, ktorú Ministerstvo kultúry SR (MK SR) využije na lepšiu prípravu z technického, administratívneho a obsahového hľadiska. Opätovne by sa mal ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) - Projekt kultúrnych poukazov si dáva ročnú pauzu, ktorú Ministerstvo kultúry SR (MK SR) využije na lepšiu prípravu z technického, administratívneho a obsahového hľadiska. Opätovne by sa mal spustiť v kalendárnom roku 2008. "Ukázalo sa totiž, že v minulom období bol pripravovaný v istom časovom strese. Správa, ktorú sme si nechali vyhotoviť, odhalila niektoré nedostatky najmä s administráciou," konštatoval na dnešnej tlačovej besede minister kultúry SR Marek Maďarič. Ako uviedol, lepší spôsob využívania kultúrnych poukazov (KP) si vyžaduje legislatívne zmeny ako aj zmeny vo výnosoch ministerstva. "Ak by sme dospeli k záveru, že zabezpečovanie kultúrnych poukazov bude mať na starosti nejaká externá agentúra, vyžiada si to výberové konanie," dodal Maďarič.

Ako informovala projektová manažérka KP Lucia Okoličányová, k 25. októbru bolo vydaných 902 236 kusov kultúrnych poukazov za vyše 180,4 milióna korún. K uvedenému dňu ich bolo v kultúrnych inštitúciách použitých 316 392 kusov.

Kultúrne poukazy môžu ich majitelia - žiaci a pedagógovia použiť vo všetkých kultúrnych inštitúciách na Slovensku prihlásených do systému kultúrnych poukazov už len do 15. novembra. Ako vysvetlila Okoličányová, tento termín je stanovený preto, aby mali kultúrne inštitúcie do 30. novembra čas nahlásiť kódy vyzbieraných poukazov. MK SR následne v decembri vystaví záverečný protokol o vyúčtovaní projektu a pošle financie zriaďovateľom.

Kultúrnym poukazom v hodnote 50 korún za kus sa dá zaplatiť napríklad vstupné alebo jeho časť v divadlách, múzeách, galériách, kultúrnych strediskách, filmových kluboch alebo iné účastnícke poplatky v kultúrnych inštitúciách prihlásených do systému kultúrnych poukazov. Tiež sa dajú využiť na úhradu vstupného do kín. Prehľad inštitúcií, kde sa dajú využiť, sa nachádza na internetovej adrese www.kulturnepoukazy.sk.

Projekt kultúrnych poukazov predstavilo MK SR pod vedením Františka Tótha v polovici decembra 2005 s cieľom zvýšiť návštevnosť detí a mládeže na kultúrnych podujatiach. Poukazy sú určené deťom a mládeži od šiestich do osemnástich rokov a pre učiteľov základných a stredných škôl. Distribuujú ich školy. Jeden poukaz je zložený zo štyroch kusov, pričom jeho celková hodnota je 200
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Solana vyzval Palestínčanov, aby vytvorili novú vládu
<< predchádzajúci článok
Česká Telefónica O2 za tri štvrťroky s tržbami 45,6 mld. CZK

Projekt kultúrnych poukazov si dáva ročnú pauzu - diskusné fórum čitateľov