Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2024

Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa Ficova vláda snaží „zamiesť pod koberec“, tvrdia liberáliPoslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) si uctili pamiatku 6. výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny ...Zdieľať
kuciak vrazda novinara_street_photo_by_annasmoronova_copyrightfinalcutforreal 676x380 21.2.2024 (SITA.sk) - Poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS) si uctili pamiatku 6. výročia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Sviečky položili k ich pamätníku nachádzajúcom sa na Námestí Slovenského národného povstania v Bratislave.


Poslanec Juraj Krúpa (SaS) v súvislosti s výročím pre médiá uviedol, že aktuálne prežívame ťažkú dobu. Tvrdí, že Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa súčasná vláda Roberta Fica (Smer-SD) snaží „zamiesť pod koberec".

„Niekedy mám dojem, akoby sme mali veľmi krátku pamäť a zabúdali na to, čo všetko s tým bolo spojené. Našou úlohou teraz je dosiahnuť, aby sa na Kuciakovu odvahu nezabudlo a by odkaz pokračoval ďalej," povedal poslanec.


Investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Verejnosť sa o skutku dozvedela 26. februára.
Zdroj: SITA.sk - Kuciakovu odvahu a jeho odkaz sa Ficova vláda snaží „zamiesť pod koberec“, tvrdia liberáli © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pamiatku Jána a Martiny bude na mieste ich vraždy pripomínať Pamätník slobody slova
<< predchádzajúci článok
Union dbá na zdravie detí, rodičom posiela unikátnu brožúru KOMPAS