24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

11. februára 2014

Kuzminová mala v ťažkom snehu ťažké nohy, Gerekovú morí streľba

Soči/Červená Poľana 9. februára (TASR) - Dve slovenské biatlonové reprezentantky mali v utorňajšej olympijskej stíhačke odlišné príbehy svojich problémov.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na trati počas stíhacích pretekov žien na 10 km na XXII. zimných olympijských hrách vo vytrvalostnom komplexe Laura v Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Anastasia Kuzminová klesla oproti šprintu o päť miest, po zlate vybojovala 6. miesto a sťažovala sa na ťažký sneh. Teda jej problém bol beh. To Janu Gerekovú opäť trápila streľba a po štyroch netrafených terčíkoch sa posunula len o 8 miest na 35. priečku. A chcela viac.

Populárna Nasťa prišla do cieľovej mix-zóny opäť vysmiata. Dobré znamenie, lebo na Červenú Poľanu zaľahol v uplynulých hodinách mrak prekladovej "kačice" z amerických zdrojov, ktorý biatlonistku istým spôsobom znemožnil. A tak sa šepkalo, že medzi novinárov nepríde, tobôž keď v druhej súťaži nenaplnila reálne medailové ambície. No prišla a sviežo referovala: "Nie, na štart som nešla s tým, že musím získať medailu. Na to človek nesmie myslieť tak intenzívne. Dobre som sa naladila, počasie bolo pekné..."

Neskôr jej strelecký tréner Juraj Sanitra konštatoval že v tíme urobili všetko preto, aby sa o inkriminovanej mediálnej záležitosti nedozvedela. A tak mohla pokojne hovoriť o tom, ako vnímala stíhačku: "Oteplilo sa teda riadne, trať bola rozbitá, organizátori robili čo mohli, aby to udržali. No nie úplne sa dalo, pri každom mojom kroku sa to podo mnou rozbíjalo, zabárala som sa do hĺbky. Začala som pomalšie, aby som si ušetrila sily, lenže trestné kolo na poslednej stojke to pokazilo. Snažila som to stiahnuť k tej druhej-tretej pozícii, ale dievčatá boli odo mňa ľahšie."

Tréner slovenskej biatlonistky Anastasie Kuzminovej Juraj Sanitra bozkáva krížik pred stíhacími pretekmi žien na 10 km na XXII. zimných olympijských hrách vo vytrvalostnom komplexe Laura v Červenej Poľane 11. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Ťažko nájsť pozitíva, keď sa na stíhačke dajú štyri trestné. To bola hlavná téza Gerekovej: "No, možno boli pozitívom druhá ležka a prvá stojka. Ale posun vpred malý, štyri trestné kolá veľa. Sama sa snažím prísť na to, čo je so mojou streľbou."