06. júna 2007

Kvalifikácia ME 2008 Nemecko - Slovensko 2:1

Slovenskí futbaloví reprezentanti podľahli v stredajšom stretnutí D-skupiny kvalifikácie ME 2008 v AOL Arene v Hamburgu domácemu Nemecku 1:2. Zverenci trénera Jána Kociana si pripísali v siedmom ...

HAMBURG 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti podľahli v stredajšom stretnutí D-skupiny kvalifikácie ME 2008 v AOL Arene v Hamburgu domácemu Nemecku 1:2. Zverenci trénera Jána Kociana si pripísali v siedmom kvalifikačnom stretnutí popri troch víťazstvách už štvrtú prehru a s 9 bodmi zostali na 4. priečke tabuľky D-skupiny. Nemci si šiestym víťazstvom poistili líderskú pozíciu v skupine.
Všetky tri góly hamburského duelu padli už v prvom polčase. Nemcov poslal po prvý raz do vedenia v 10. min Miroslav Klose, za slovenský tím vyrovnával o 10 minút neskôr po prieniku Mateja Krajčíka nešťastným "vlastencom" Christoph Metzelder. Predčasné rozuzlenie prišlo v 43. min z hlavy Thomasa Hitzlspergera.
Slováci v novodobej ére vo štvrtom zápase s Nemcami zaznamenali tretiu prehru (bilancia 1-0-3).

Najbližší zápas kvalifikácie ME 2008 čaká slovenských futbalistov 8. septembra v domácom prostredí proti Írsku.

V dusnom podvečere pred zaplnenou AOL Arenou nezačali Nemci príliš výrazným tlakom, napriek tomu už v 10. min viedli 1:0. Gól sa zrodil po hrubej chybe slovenskej obrany. Najprv Krajčík nezabránil rýchlemu výpadu Jansena do šestnástky, potom Škrtel a následne aj Čontofalský pustili centrovanú loptu až ku Klosemu a domáci kanonier vo svojom 69. reprezentačnom štarte strelil s prispením Ďuricu prakticky do prázdnej bránky. Ubehlo ďalších 10 minút a tentoraz šokujúco udreli dovtedy nevýrazní Slováci. Šesták posunul na pravej strane loptu Krajčíkovi, ten odvážne vnikol do šestnástky a obranca Metzelder mu v snahe odkopnúť loptu nechytateľne prekonal vlastného brankára Lehmanna - 1:1. Kocianovi zverenci sa osmelili a po polhodine hry skúšal Lehmannov postreh Sapara. Práve špílmacher Trondheimu sa pokúšal ťahať väčšinu akcií stredom nemeckej obrany, finálna prihrávka však zlyhávala. Na druhej strane bol pri pomerne neistej slovenskej obrane nebezpečný Klose. Nemcom sa napokon podarilo skórovať klasicky do šatne. Krajný obranca Lahm oklamal Ďuricu, svoj mäkký center posadil na hlavu na päťku nabehnuvšieho Hitzlspergera a stredopoliar nemeckého majstra Stuttgartu bez problémov prekonal Čontofalského - 2:1.
V druhom polčase bola spočiatku lopta častejšie na slovenských kopačkách, ale nie v nebezpečných vzdialenostiach pre Lehmanna. V 58. min sa peknou lobovanou strelou prezentoval Fritz, Čontofalský vyboxoval na roh. V 67. min Šventov roh skončil na hlave Vitteka a od nej mimo nemeckej bránky. Krátko na to na druhej strane Čontofalský kryl Fritzovu strelu z 20 metrov. Desať minút pred koncom ušiel nebezpečne po ľavej strane Švento, ale jeho center nenašiel striedajúceho Hološka. Slováci sa už v závere nedostali k súvislejšiemu tlaku, lebo na to nemali. Stretnutie, ktorému chýbal väčší náboj, skončilo zaslúženou a očakávanou výhrou nemeckých rutinérov.