06. júna 2007

SR "20" na záver víťazne proti Slovinsku

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení v rámci dhodobého turnaja Alpe Adria Mirop Cup 2006/2007 nad rovesníkmi so Slovinska hladko 4:1 (2:0). Týmto ...

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení v rámci dhodobého turnaja Alpe Adria Mirop Cup 2006/2007 nad rovesníkmi so Slovinska hladko 4:1 (2:0). Týmto víťazstvom sa mladí Slováci posunuli z piateho na konečné 3. miesto. Víťazmi sa stali maďarskí futbalisti do 20 rokov.
Záverečný súboj Alpe Adria Mirop Cupe odohrali Slováci na štadióne vo Veľkom Bieli pod trénerskou taktovkou Stanislava Barana, ktorý jednorazovo zastúpil Jozefa Barmoša (v utorok absolvoval s výberom SR do 21 rokov zápas v Anglicku). Slovenskí futbalisti už po 18 minútach viedli gólmi Čurgaliho a T. Zápotoku 2:0, tetí gól pridal v 59. min už za stavu 2:1 z jedenástky Ďubek. Na konečných 4:1 stanovil v 76. min Hlohovský. Dvadsaťroční Slováci ukončili turnaj s bilanciou 2 víťazstvá (v Maďarsku 3:1, doma so Slovinskom 4:1), štyri remízy (v Taliansku 0:0, v Slovinsku 1:1, doma s Talianskom 1:1 a doma s Chorvátskom rovnako 1:1) a dve prehry (doma s Maďarskom 0:1 a v Chorvátsku 0:1).

Slovensko "20" - Slovinsko "20" 4:1 (2:0) - hralo sa vo Veľkom Bieli
Góly: 14. Čurgali, 18. T. Zápotoka, 59. Ďubek (11 m), 76. Hlohovský - 52. Veselič, rozhodoval: Baracani (Tal.), 150 divákov
Zostava SR "20": Hroššo (81. Matlák) - Čikoš, Mihálik, Nosek (46. Jánošík), Klučiar - Ďubek, P. Maslo (66. Gergel), Augustín, Pilár (46. Hlohovský) - T. Zápotoka, Čurgali (57. M. Bartoš)

Stanislav Baran (zastupujúci tréner SR "20"): "Podali sme veľmi dobrý a vysoko taktický výkon. Terén bol veľmi ťažký, prvý polčas sa hral za neustáleho dažďa. Preto sme sa snažili o presné prihrávky do nohy, na vysokých hráčov v slovinskej obrane platili krátke prihrávky a narážačky. Po dvoch pekných akciách sme viedli 2:0. Hosťom sa v druhom polčase po peknej kolmej prihrávke medzi stopérov podarilo znížiť, ale po skvelej individuálnej akcii Zápotoku a následnom faule premenil Ďubek pokutový kop. V závere prevzali iniciatívu hráči Slovinska, my sme sa zamerali na držanie lopty a rýchle protiútoky. Z jedného takého nájazdu Hlohovský obišiel aj brankára a dal štvrtý gól. A to ešte Augustín trafil žrď."