09. októbra 2017

KVALIFIKÁCIA: Ronaldo je pripravený na zápas proti Švajčiarsku

Cristiano Ronaldo je pripravený na návrat do základnej zostavy Portugalska. Aktuálni futbaloví majstri Európy sa predstavia v utorok proti Švajčiarsku v rozhodujúcom zápase o ...

Cristiano Ronaldo Foto: TASR/AP
Lisabon 9. októbra (TASR) - Cristiano Ronaldo je pripravený na návrat do základnej zostavy Portugalska. Aktuálni futbaloví majstri Európy sa predstavia v utorok proti Švajčiarsku v rozhodujúcom zápase o priamu miestenku na MS 2018.

Portugalský kapitán nenastúpil od úvodných minút v sobotňajšom zápase v Andorre (2:0). Tréner národného mužstva Fernando Santos nechal Ronalda na lavičke náhradníkov, pretože cítil, že nie je na 100% fit a nechcel riskovať jeho zranenie. Štvornásobný držiteľ zlatej lopty vybehol na ihrisko v druhom polčase a v 63. minúte otvoril skóre stretnutia svojím 15. gólom v prebiehajúcej kvalifikácii. Viac ich na svojom konte má iba poľský útočník Robert Lewandowski, ktorý skóroval šesťnásťkrát.

Portugalsko je v tabuľke B-skupiny na druhom mieste s trojbodovým mankom za Švajčiarskom. V prípade akéhokoľvek víťazstva sa zverenci trénera Santosa priamo prebojujú na MS do Ruska.

KVALIFIKÁCIA: Slováci idú proti Španielom s cieľom odčiniť Island
TL: Útočník Ručkay prišiel na skúšku do Nitry