27. júna 2009

Kvalifikantka Oudinová zastavila Jankovičovú

Druhým veľkým prekvapením dvojhry žien v tohtoročnom Wimbledone po vyradení Rusky Marie Šarapovovej Argentínčankou Giselou Dulkovou je sobotňajšia prehra Srbky Jeleny Jankovičovej v 3. kole singlovej ...

LONDÝN 27. júna (WEBNOVINY) - Druhým veľkým prekvapením dvojhry žien v tohtoročnom Wimbledone po vyradení Rusky Marie Šarapovovej Argentínčankou Giselou Dulkovou je sobotňajšia prehra Srbky Jeleny Jankovičovej v 3. kole singlovej súťaže na londýnskej tráve s americkou kvalifikantkou Melanie Oudinovou za 172 minút 7:6 (8), 5:7, 2:6.

Víťazka síce urobila na dvorci č. 3, teda "premenovanom" povestnom Pohrebisku šampiónov, o jednu nevynútenú chybu viac (43:42), favorizovanú obranárku však prekonala ofenzívnou smršťou (38:13).
Niekdajšia jednotka svetového rebríčka WTA Tour Jankovičová za 66 minút vydrela úvodný set, ale po ňom sa viac ako 10 minút zviechala z celkovej slabosti, nebolo to posledné ošetrovanie tejto známej milovníčky drám a napokon nestačila na 124. hráčku renkingu, ktorá vycítila šancu a naplno sa jej chopila.

Sedemnásťročná miestna debutantka Oudinová v januári vo finále kvalifikácie na melbournských Australian Open hladko zdolala Lenku Wienerovú (teraz vyviedla to isté neskoršej „lucky loserke“ Kristíne Kučovej), vo februári rozhodla o fedcupovom víťazstve svojej krajiny nad Argentínou, v marci na tvrdom povrchu v Miami dostala Danielu Hantuchovú do troch setov a v máji triumfovala na dvoch podujatiach ITF s dotáciou 50 000 USD na Floride, resp. v severnej Karolíne. Z ostatných 21 stretnutí nazbierala 19 víťazstiev. Medzi najlepšími šestnástimi v All England Lawn Tennis and Croquet Clube si zmeria sily s postupujúcou z neskoršieho sobotňajšieho duelu Agnieszka Radwanská (11-Poľ.) - Na Li (19-Čína).

Dvadsaťštyriročná Belehradčanka Jankovičová, momentálne šestka počítačového poradia, sa na predchádzajúcich troch ročníkoch medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka lúčila v osemfinále, ktoré zostáva jej miestnym maximom.

Dvojhra žien - 3. kolo:

Melanie Oudinová (USA) - Jelena Jankovičová (6-Srb.) 6:7 (8), 7:5, 6:2 za 172 minút