27. júna 2009

Venus Williamsová je vo wimbledonskom osemfinále

Po wimbledonskom čistom hetriku siahajúca celkovo päťnásobná singlová šampiónka z londýnskej trávy Venus Williamsová postúpila do osemfinálového 4. kola 123. majstrovstiev Anglicka. Favorizovaná ...

LONDÝN 27. júna (WEBNOVINY) - Po wimbledonskom čistom hetriku siahajúca celkovo päťnásobná singlová šampiónka z londýnskej trávy Venus Williamsová postúpila do osemfinálového 4. kola 123. majstrovstiev Anglicka. Favorizovaná americká tenistka zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 3. kola dvojhry žien na centrálnom dvorci All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v britskej metropole nad nenasadenou Carlou Suárezovou-Navarrovou za 81 minút 6:0, 6:4. Predviedla o 8 víťazných úderov viac (21:13), zvládla tri štvrtiny zákrokov pri sieti (18 z 24) a ako returnujúca získala 54% fiftínov. Subtílnej o 9 rokov mladšej Španielke, momentálne 34. vo svetovom rebríčku WTA Tour, sa trojka žrebu i renkingu revanšovala za šokujúcu prehru 6:2, 3:6, 5:7 z 2. kola januárových melbournských Australian Open. Suárezová-Navarrová utrpela jubilejnú 100. prehru vo svojej profesionálnej kariére. Vlani sa pri miestnom debute lúčila o zápas skôr proti Srbke Jelene Jankovičovej. Venus Williamsová si v boji o štvrťfinále zmeria sily s ďalšou niekdajšou líderkou počítačového poradia Anou Ivanovičovou (12.). Nad touto Srbkou zatiaľ vedie presvedčivo 5:1.

Dvojhra žien - 3. kolo:

Venus Williamsová (3-USA) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 6:0, 6:4 za 81 minút