23. júla 2017

Ledecká na MS v Budapešti potvrdila dominanciu zlatom

Americká plavkyňa Katie Ledecká sa teší po triumfe vo finále 400 m voľným spôsobom na majstrovstvách sveta v Budapešti 23. júla 2017. Foto: TASR/AP

Budapešť 23. júla (TASR) - Čínsky plavec Jang Sun triumfoval časom 3:41,38 minúty vo finále 400 m voľným spôsobom na majstrovstvách sveta v Budapešti. Číňan zabral v druhej polovici pretekov, po zlato si prišiel s takmer trojsekundovým náskokom pred druhým Mackom Hortonom z Austrálie. Tretie miesto obsadil Talian Gabriele Detti.

Slovenský reprezentant Richard Nagy skončil už v rozplavbách, v ktorých obsadil 26. pozíciu časom 3:52,10 minúty.

V rovnakej disciplíne zvíťazila v ženskej kategórii suverénnym spôsobom Američanka Katie Ledecká. Držiteľka zlata z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostala za vlastným svetovým rekordom o necelé dve sekundy. Striebro získala jej krajanka Leah Smithová, bronz si vyplávala Ping-ťie Li z Číny.