Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. januára 2023

Legendárna Slovenská skupina TUBLATANKA tohtoročné 40. výročie koncertami


Tagy: Tublatanka

Legendárna Slovenská skupina TUBLATANKA oslavuje tento rok 40. výročie vzniku svojim veľkolepým turné - Dobrí priatelia tour a navštívi aj Banskú Bystricu.Zdieľať
Legendárna Slovenská skupina TUBLATANKA tohtoročné 40. výročie koncertami

 

Skupina Tublatanka je dlhodobo jednou z najuspesnejsich skupin na Slovensku i v Čechách. Ma za sebou rad uspesnych vystupeni napr; Eurovizny festival v Írskom Dubline, v Austine v Texase, v Chicagu, v New Yorku, v Londýne, festival Sopoty v Poľsku atd. Vďaka tomu ziskala vela fanusikov nielen doma, ale i v zahraničí. Projekt ku 40 vyrociu bude zameraný na pripomenutie si uspesnej historie ale i sucasne napredovanie a nepolavenie v aktivite, životaschopnosti, zameranie sa na oslovenie nielen rovesníkov-suputnikov, ale i na mladu generaciu s odkazom na slovensku hudbu a kulturu, na jej minulosť, súčasnosť a zaroven i buducnost.
 
Vznikla v roku 1982 a v roku 1983 zahrala svoj prvý a velmi uspesny koncert, nasledujúcich rokoch priniesla hity ako Pravda víťazí, Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír, Priateľ, Dnes, Nekonecna piesen, Bez Tvojej lasky, Piesen pre Doda, Svet v ohrozeni, Novy virus a mnoho ďalších. Za svoju existenciu vydala Tublatanka jedenásť radových albumov a teraz prichádza s novým CD nosicom!      
 
Súčasná, dlhoročná podoba kapely v zložení Maťo Ďurinda, Juraj Topor a Peter Schlosser pri príležitosti 40 výročia vyráža na svoje turné po Slovenskej republike pod názvom „Dobrí priatelia tour“. Legenda československej rockovej scény počas jari 2023 navštívi 11 Slovenských miest a nie je vylúčené, že nepribudne k nim ešte nejaké ďalšie mesto.  „Tublatanka Dobrí priatelia tour” štartuje 16. marca v športovej hale v Leviciach.

Vstupenky online tu https://www.ticketportal.sk/event/TUBLATANKA-40-rockov-Dobri-priatelia-tour?ID_partner=60


Tagy: Tublatanka
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tublatanka predstavuje novú vianočnú pieseň (12. 12. 2017)
 Tublatanka ovládla Babylon (8. 11. 2005)nasledujúci článok >>
Bratislava má prvú mestskú divadelnú scénu
<< predchádzajúci článok
Najpočúvanejším rádiom je stále Expres, má aj najväčší podiel na trhu