Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. októbra 2007

Lekári podávali pacientovi lieh namiesto liekovAustrálski lekári zachránili talianskemu turistovi život, keď mu po kvapkách podávali vodku. Informovali o tom dnes médiá. Dvadsaťštyriročného muža hospitalizovali pred dvoma mesiacmi, keď sa ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Austrálski lekári zachránili talianskemu turistovi život, keď mu po kvapkách podávali vodku. Informovali o tom dnes médiá. Dvadsaťštyriročného muža hospitalizovali pred dvoma mesiacmi, keď sa pokúsil spáchať samovraždu. Prehltol veľké množstvo prísad nemrznúcej zmesky, ktoré môže človeku spôsobiť smrť. Lekári v nemocnici Mackay Base sa rozhodli, že najvhodnejším spôsobom, ako mužovi zachrániť život, je odvrátiť účinok jedu užitím alkoholu.

"Rýchlo sme využili všetky dostupné ampulky so 100 percentným liehom a rozhodli sa, že najlepšia cesta, ako dostať alkohol do mužovho tela, je podávať mu lieh trubicou", uviedol lekár Pascal Gelperowicz. Podľa jeho kolegu Todda Frasera dostal pacient asi tri štandardné poháriky každú hodinu počas troch dní intenzívnej liečby. Muž bol zatiaľ v kóme. "Myslím si, že keď sa prebral, opica už bola skutočne preč", uviedol Fraser. "Vedenie nemocnice pochopilo naše dôvody pre nákup vodky", dodal Fraser. Taliansky turista sa uzdravil a z nemocnice ho prepustili po 20 dňoch.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obhajca Mikuláša Č. pred súdom za korupciu
<< predchádzajúci článok
Podpísal novelu zákona o zhromažďovaní

Lekári podávali pacientovi lieh namiesto liekov - diskusné fórum čitateľov

Skvelý úspech10.10. 18:13:29