Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2012

Lekári sa ospravedlnili na zločiny nacistických doktorovNemecká lekárska komora sa ospravedlnila sa sadistické experimenty a ďalšie nehumánne činy doktorov počas nacistickej éry. Vo vyhlásení konštatovala, že počas Hitlerovej vlády spáchali nemeckí ...Zdieľať
vojna zidia BERLÍN 25. mája (WEBNOVINY) - Nemecká lekárska komora sa ospravedlnila sa sadistické experimenty a ďalšie nehumánne činy doktorov počas nacistickej éry. Vo vyhlásení konštatovala, že počas Hitlerovej vlády spáchali nemeckí lekári zločiny proti ľudskosti v rozpore s ich misiou liečiť a pomáhať ľuďom.


"Obete, žijúce či mŕtve a ich potomkov žiadame o odpustenie," píše sa vo vyhlásení komory.

Nemeckí lekári v období druhej svetovej vojny uskutočňovali "pseudoexperimenty" na väzňoch v koncentračných táboroch a boli kľúčovou súčasťou nacistického programu nútených sterilizácií či eutanázie mentálne chorých osôb a iných, "ktorí si nezaslúžili žiť".

Nemecká lekárka komora vo vyhlásení zdôraznila, že nešlo "len o konanie niektorých jednotlivcov", no do nehumánnych činov bolo zapojené vedenie lekárskej komunity nacistického Nemecka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci cez víkend na pumpách ušetria, benzín zlacnie
<< predchádzajúci článok
Daňové podvody asi dostanú 43 ľudí do väzenia