Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

30. júla 2021

Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini si polepšil a poskočil na priebežnú 11. priečkuSlovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini figuruje po piatkovom 2. kole mužského turnaja naZdieľať
tokyo_olympics_golf_96952 9c46ac53310a4490adf3fc8f41635c53 676x496 30.7.2021  - Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini figuruje po piatkovom 2. kole mužského turnaja na olympijských hrách v japonskom Tokiu na spoločnom 11. mieste s ďalšími troma golfistami.

V druhom kole sa mu darilo viacPo úvodnom súťažnom dni bol 45-ročný rodák z juhoafrického Durbanu na spoločnom 20. mieste s bilanciou 2 údery pod par, v 2. kole sa mu darilo viac a ihrisko absolvoval na 67 úderov, čo sú 4 údery pod jeho par. Rovnako ako vo štvrtok aj v piatok sa Sabbatinimu darilo v druhej polovici.

 


V prvom kole tam v prvej časti vyrovnanú bilanciu a v druhej zahral dva údery pod par, v piatok absolvoval prvú polovicu s bilanciou jeden úder pod par a druhú s troma ranami pod par.

 

Najviac sa darilo Schauffelemu


V piatok sa najviac darilo Američanovi Xanderovi Schauffelemu, ktorý potreboval len 63 rán a s výkonom 11 úderov pod par je po piatku lídrom hodnotenia. Druhý je Mexičan Carlos Ortiz, ktorý sa zo spoločnej 3. priečke po štvrtku posunul na druhú s bilanciou -10.

Tretia pozícia priebežne patrí kvartetu golfistov - Čiľan Mito Pereira, Švéd Alex Noren, Rakúšan Sepp Straka a domáci Hideki Macujama. Sabbatini na tretiu pozíciu aktuálne stráca len dva údery.

Druhé kolo sa ešte neskončilo, no organizátori ho pre nepriazeň počasie prerušili a dohrajú ho asi až v sobotu. Vtedy je na programe aj 3. kolo a mužský turnaj v golfe vyvrcholí v nedeľu.


 

Pripísal si birdie


Rory Sabbatini v piatok na druhej jamke zaznamenal birdie, na piatej však prišlo bogey. Kontroval však ďalším birdie na šiestej jamke. V druhej polovici sa na vyrovnanú bilanciu dostal cez bogey na 11. jamke, no na 13., 14., 15. a 17. jamke si pripísal birdie a vystúpal hodnotením nahor.

Sabbatini vo flighte s Čiľanom Mito Pereirom a Talianom Renatom Paratorem v piatok začínali, preto skončili ako prví. Golfista z Čile sa v piatok prepracoval na spoločné 3. miesto, Talianovi priebežne patrí 39. priečka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini si polepšil a poskočil na priebežnú 11. priečku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
UEFA naparila trnavskému Spartaku mastnú pokutu, rasistické správanie fanúšikov nestrpí
<< predchádzajúci článok
Futbalisti Trnavy si v Európskej konferenčnej lige vybojovali postup, penaltový rozstrel proti Rumunom mali natrénovaný (video)

Letná olympiáda v Tokiu (golf): Sabbatini si polepšil a poskočil na priebežnú 11. priečku - diskusné fórum čitateľov