Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2008

Letnú dovolenku plánuje 38 percent SlovákovLetnú dovolenku plánuje mimo svojho bydliska stráviť 38 % Slovákov. Ako ďalej vyplýva z marcového prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1 tis. ...Zdieľať

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Letnú dovolenku plánuje mimo svojho bydliska stráviť 38 % Slovákov. Ako ďalej vyplýva z marcového prieskumu spoločnosti GfK Slovakia, ktorý sa uskutočnil na reprezentatívnej vzorke 1 tis. respondentov, najatraktívnejšími zahraničnými krajinami sú Chorvátsko, Taliansko a Grécko a zo slovenských regiónov najmä Vysoké Tatry, Spiš, Liptov a Zemplín. "Špeciálne ponuky "last moment" alebo "first moment" sú hlavným podnetom pri výbere destinácie pre vyše štvrtinu respondentov, ktorí plánujú dovolenkovať za hranicami," uvádza sa v správe z výskumu Podľa prieskumu je najdôležitejším kritériom pre Slovákov pri výbere dovolenky v zahraničí cena (72 %). Rozhodnutie Slovákov o výbere dovolenky ďalej ovplyvňuje vhodnosť a kvalita ubytovania (48,8 %), typ dovolenky - teda, či ide o poznávací zájazd, dovolenku na horách (38,3 %), alebo pri vode, spôsob dopravy (25,4 %), termín (20,3 %) a destinácia (17,9 %). "Povesť cestovnej kancelárie alebo tour operátora je pre slovenských dovolenkárov pri výbere dovolenky menej dôležitá," informovala spoločnosť GfK. Slováci, podľa GfK, trávia najradšej letnú dovolenku pri vode. Dovolenkári, ktorí budú dovolenku tráviť na Slovensku, vyhľadávajú najčastejšie rekreácie na horách, agroturistiku a kúpeľníctvo. Z prieskumu ďalej vyplýva, že približne 7 % Slovákov sa ešte nerozhodlo, či na letnú dovolenku pocestuje. Až 55 percent Slovákov sa na dovolenku mimo svojho bydliska vôbec nechystá, pričom pre väčšinu z nich je hlavným dôvodom nedostatok financií. Necelá štvrtina z týchto respondentov tiež uviedla, že bude radšej dovolenkovať doma.

Dovolenka 24 hodín online - Cez 10 000 zájazdov do celého sveta od viac ako 60 plne poistených CK v prehľadnom katalógu. Denne aktualizovaná ponuka 5000 LAST MINUTE.

Dovolenka Chorvátsko

Dovolenka Bulharsko

Dovolenka Grécko

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vlani dovolenkovalo v Chorvátsku vyše 280 tis. Slovákov (20. 4. 2008)
 Exotická dovolenka láka len percento Slovákov. (12. 12. 2005)nasledujúci článok >>
Zvýšené lavínové nebezpečenstvo trvá vo Vysokých Tatrách
<< predchádzajúci článok
Muža zo zásobníka s uhlím do rána nenašli

Letnú dovolenku plánuje 38 percent Slovákov - diskusné fórum čitateľov