15. februára 2012

Lev Poprad prehral s Jekaterinburgom po nájazdoch

Hokejisti HC Lev Poprad v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehrali s ruským tímom Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 po samostatných nájazdoch. Súperenie mužstiev zo suterénu ...

hc lev poprad jekaterinburg POPRAD 15. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Lev Poprad v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prehrali s ruským tímom Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 po samostatných nájazdoch. Súperenie mužstiev zo suterénu tabuľky veľa hokejovej krásy neprinieslo, dlho dominovali obaja gólmani.

Ako prvý kapituloval ruský Lobanov, ktorého v 36. minúte vo vlastnom oslabení prekonal Lundberg. Avtomobilist sa nevzdal, v tretej tretine predviedol zdarný herný obrat, ktorý podčiarkol šťastným gólom Abdullina. "Šachovú partiu" napokon museli rozlúsknuť až samostatné nájazdy, v ktorých svoju streleckú formu preukázal znova Abdullin.

Výsledok - streda:
HC Lev Poprad - Avtomobilist Jekaterinburg 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 36. E. Lundberg (Bartečko) - 52. Abdullin (Cyganov), rozhodujúci sam. nájazd Abdullin
Vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Soin, Karabanov - Putilin, Tarasov, 4022 divákov

HC Lev: J. Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, G. Lewis, Hellström, Sigalet - Bartečko, Lundberg, Rudolf Huna - Š. Novotný, Špirko, J. Sekáč - Fabricius, Matai, Ježek - Šaršok
Avtomobilist Jekaterinburg: Lobanov - Osipov, D. Sokolov, Čurľajev, Loginov, Kručinin, Selujanov - A. Krutov, Bušujev, Subbotin - Kazionov, Šepelenko, Maľuškin - Veličkin, Abdullin, Cyganov - A. Streľcov, V. Streľcov,

I. tretina

Spočiatku sa gólové šance nerodili ľahko. V 4. minúte skúšal šťastie Jank, Lobanov však bol na mieste. Pri vylúčení Mezeia sa potom k slovu dostali i hostia. Najskôr strieľal Bušujev, po ňom netrafil Lacovu svätyňu Loginov. Popradský brankár bol i naďalej v permanencii, Avtomobilistu však v koncovke chýbal potrebný dôraz.

II. tretina

Úvod druhej časti poznačil faul hosťujúceho útočníka Kazionova na Popradčana Fabriciusa, po ktorom Rus putoval predčasne pod sprchy. V presilovej hre si Podtatranci pripravili niekoľko dobrých príležitostí, pálili Novotný, Špirko, Matai i Mezei, no Lobanov bol na mieste. Brankár hostí držal Avtomobilist dlho nad vodou, no v 36. minúte už nestačil na presnú strelu Lundberga vo vlastnom oslabení - 1:0. Jekaterinburg následne mohol vyrovnať, no presilovku spackal a Laca vôbec neohrozil. Navyše pridali na zbytočnej agresivite a záver prostrednej časti tak okorenili i menšie potýčky.

III. tretina a predĺženie

Po prestávke však nastúpil Jekaterinburg do zvyšnej časti stretnutia s novým elánom. Lacovi v krátkom slede viackrát nebezpečne podkúrila aktívna dvojica Subbotin - Bušujev, po nich nepochodili ani Abdulin či Sokolov. Laxnosť sa "levom" nevyplatila, v 52. minúte totiž inkasovali práve z hokejky Abdullina, ktorého strelu pred Lacom zrejme ešte tečoval niektorý z domácich hokejistov - 1:1. Rusi cítili svoju šancu, Čurlajev mohol svoj tím poslať dokonca i do vedenia. K slovu sa však dostali i popradskí mladíci, po akcii juniorov Šaršoka s Ježekom
nedoklepol puk za Lobanova americký bek Lewis. Keď v posledných sekundách ešte domáci Huna tečovanou strelou dokumentoval svoju tohtosezónnu streleckú nemohúcnosť, muselo sa predlžovať.

V nadstavenom čase gól nepadol a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. V nich dominoval jediný strelec hostí v zápase Denis Abdullin, ktorý prekonal Laca i v nájazdoch, a to hneď dvakrát.