Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. septembra 2007

Licenčná rada dostala 29 sťažností na STV a sedem na SRoOd začiatku roka zaevidovala Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) voči obsahu vysielania Slovenskej televízie (STV) 29 sťažností a na Slovenský rozhlas (SRo) dostala sedem, agentúru SITA o tom ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Od začiatku roka zaevidovala Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) voči obsahu vysielania Slovenskej televízie (STV) 29 sťažností a na Slovenský rozhlas (SRo) dostala sedem, agentúru SITA o tom informoval riaditeľ kancelárie RVR Ľuboš Kukliš. V prípade STV sa šesť sťažností týkalo reklamy, 12 všestrannosti informovania, objektivity a nestrannosti vysielania, päť ochrany maloletých, tri ľudskej dôstojnosti a v troch sťažnostiach išlo o iné ustanovenia zákona o vysielaní a retransmisii. Zo všetkých 29 sťažností bolo šesť podnetov na spravodajstvo verejnoprávnej televízie. Licenčná rada dostala v prípade SRo tri sťažnosti na reklamu, tri na objektivitu, vyváženosť a všestrannosť vysielania a jedna sa týkala možného porušenia ochrany maloletých.

Z 29 sťažností na vysielanie STV, rada zatiaľ prerokovala 23. Šesť sa týkalo ochrany maloletých alebo ľudskej dôstojnosti. Z nich tri označila rada za neopodstatnené a tri sťažnosti prešetruje v správnom konaní. Rada prerokovala aj štyri sťažnosti, ktoré sa týkali reklamy. Dve označila ako neopodstatnené, v dvoch prípadoch začala správne konania. Z 11 prerokovaných sťažností, ktoré sa týkali objektivity, vyváženosti, všestrannosti informovania šesť RVR posúdila ako neopodstatnené a v jednom prípade uložila sankciu - upozornenie za porušenie zákona o vysielaní a retransmisii. Štyri ďalej posudzuje v správnom konaní. Za neopodstatnené označila rada aj dve sťažnosti, ktoré sa týkali iných ustanovení zákona.

Zo siedmich sťažností doručených rade od začiatku roka voči verejnoprávnemu rozhlasu rada prerokovala päť. Z toho dve sťažnosti sa týkali možných porušení ustanovení zákona o reklame. Podľa rady k porušeniu zákonných pravidiel pre vysielanie reklamy v týchto prípadoch nedošlo. Začala však správne konanie pre možné porušenie ustanovenia o všestrannosti informovania, ktoré prešetruje. Dve sťažnosti sa týkali objektivity. Jednu licenčná rada označila za neopodstatnenú. Časť druhej, ktorá sa týkala diskusie Z prvej ruky ešte prešetruje pre možné porušenie objektivity a časť sťažnosti na program Sobotné dialógy posúdila ako neopodstatnenú. Jednu sťažnosť, ktorú licenčná rada dostala na možné porušenie ochrany maloletých označila ako neopodstatnenú. Rada ešte neprerokovala dve sťažnosti na SRo - jednu na možné porušenie všestrannosti informovania a druhú na údajnú skrytú reklamu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prírodná galéria umeleckej keramiky v Beladiciach
<< predchádzajúci článok
Bajan žiada finančné prostriedky na propagáciu BSK