12. apríla 2017

LIGA MAJSTROV: Bayern vedie po prvom polčase nad Realom 1:0

Hráč Realu Cristiano Ronaldo (v strede) a hráč Bayernu Arturo Vidal (vľavo) v súboji o loptu v prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov FC Bayern Mníchov - Real Madrid v Mníchove 12. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Bratislavca 12. apríla (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrávali po prvom polčase stredajšieho prvého zápasu štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 nad Realom Madrid 1:0.

Obhajcu trofeje mohol po štvrťhodine hry poslať do vedenia Karim Benzema, ale jeho pokus vytlačil domáci brankár Manuel Neuer na brvno. Bavori, ktorí nastúpili bez topkanoniera Roberta Lewandowského, kontrovali sériou rohových kopov a po jednom z nich otvoril skóre prudkou hlavičkou Arturo Vidal. Ten istý hráč mal ideálnu šancu na zvýšenie domáceho náskoku, ale v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

Viac sa darilo druhému madridskému klubu, Atletico po polčase viedlo nad Leicestrom City 1:0. Domáci skórovali z pokutového kopu, ktorý v 28. minúte premenil Antoine Griezmann.