12. apríla 2017

Liga majstrov: Monaco viedlo v Dortmunde po prvom polčase 2:0

Na snímke uprostred hráč Monaka Kylian Mbappe strieľa svoj úvodný gól v zápase štvrťfinále Ligy majstrov vo futbale Borussia Dortmund - AS Monako v Dortmunde 12. apríla 2017. Foto: TASR/AP
Dortmund 12. apríla (TASR) - Futbalisti AS Monaco vyhrávali po prvom polčase stredajšieho prvého zápasu štvrťfinále Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Borussie Dortmund 2:0. Skóre stretnutia, ktoré pre utorkový bombový útok na autobus nemeckého mužstva odložili o deň neskôr, otvoril v 19. minúte Kylian Mbappé. Osemnásťročný útočník sa presadil po rýchlej kontre, keď využil center Thomasa Lemara. Dve minúty predtým ich spoluhráč Fabinho nepremenil pokutový kop. V 35. minúte poslal hostí do dvojgólového náskoku obranca BVB Sven Bender, ktorý hlavou zrazil do vlastnej siete center Raggiho.