Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júla 2006

List z Maďarska je podľa Kubiša jasný výraz znepokojeniaBRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) – Minister zahraničných vecí Ján Kubiš čo najskôr odpovie maďarskej kolegyni Kinge Gönczovej na list, v ktorom pripomenula slovenskej vláde, že sa nedištancovala od protimaďarských výrokov ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) – Minister zahraničných vecí Ján Kubiš čo najskôr odpovie maďarskej kolegyni Kinge Gönczovej na list, v ktorom pripomenula slovenskej vláde, že sa nedištancovala od protimaďarských výrokov predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu. Na rozdiel od premiéra Roberta Fica považuje list za jednoznačný prejav znepokojenia. „Odpoveď bude jednoznačná,“ povedal dnes Kubiš. Odmietol ale povedať svoj názor na rozhovor Slotu pre Lidové noviny, ktorý najnovší spor vyvolal. Najskôr si vraj musí preštudovať Gönczovej list.

Kubiš stále verí, že dokáže vládnu koalíciu obhajovať v zahraničí. Nesúhlasí s tvrdeniami, že sa nová vláda a jej predseda dostávajú do izolácie. Médiá podľa neho situáciu dramatizujú. „Naozaj je tu určitá dramatizácia. Partneri kladú otázky, ale je to niečo úplne iné ako býva v tlači, iná interpretácia.“ Za izoláciu nepovažuje ani hroziace pozastavenie členstva Smeru-SD v štruktúrach európskych socialistov. Neúčasť Fica na rokovaniach ľavicových premiérov neoslabí podľa Kubiša vplyv SR v Európskej únii a svetovej politike, rovnako ako to, že ani jedna z vládnych strán by tak nebola súčasťou štandardných európskych straníckych štruktúr.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Ríme sa nedohodlo na okamžitom prímerí v Libanone
<< predchádzajúci článok
Počiatek vystrieda Mikloša v medzinárodných inštitúciách

List z Maďarska je podľa Kubiša jasný výraz znepokojenia - diskusné fórum čitateľov