08. septembra 2010

Litovčania spravili Čechom škrt pri postupe na ME

Ešte sa kvalifikácia o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2012 ani nezačala a v Česku sa už objavujú hlasy žiadajúce "hlavu" trénera reprezentácie. ...

milanbaros Foto: SITA/Marián Peiger

OLOMOUC 8. septembra (WEBNOVINY) - Ešte sa kvalifikácia o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2012 ani nezačala a v Česku sa už objavujú hlasy žiadajúce "hlavu" trénera reprezentácie. Dôvodom je zbabraný úvod kvalifikačných bojov, keď zverenci kouča Michala Bílka v utorkovom súboji I-skupiny prekvapujúco podľahli doma v Olomouci Litovčanom 0:1. "Je zbytočné hovoriť o tom, aké je to pre nás veľké sklamanie. Mali sme dobrý vstup do zápasu, vytvorili sme si tlak i sľubné príležitosti. Potom začali Litovčania hrať na nebezepčné brejky a po jednom z nich dali gól. My sme potom nepremenili penaltu," cituje slová M. Bílka po prehratom zápase server idnes.cz.

Smutným hrdinom duelu bol útočník Milan Baroš, ktorý mohol tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnať z pokutového kopu nariadeného za faul na prenikajúceho Martina Fenina. "Beriem to na seba. Keby som premenil penaltu a vyrovnal, duel sa mohol vyvíjať inak," poznamenal Baroš ku kľúčovému okamihu. Nevydarenú kvalifikáciu o postup na MS 2010 v JAR chceli Česi odčiniť vybojovaním si postupu na európsky šampionát 2012. Prehra s Litvou im môže v konkurencii úradujúceho majstra sveta Španielska, Škótska a Lichtenštajnska výrazne skrížiť plány. "Jediné, čo nám zostáva, je v ďalších dueloch zabojovať o druhé miesto v skupine," reálne odhadol možnosti súčasného tímu ČR zakončovateľ Galatasaray Istanbul. Keďže išlo len o prvé vystúpenie, Baroš má aj s reprezentačným spoluhráčmi stále všetko vo vlastných rukách a situáciu môžu zachrániť. "Ešte nie je nič stratené, máme kvalifikáciu pred sebou. Horšie by bolo, keby sme s Litvou hrali o všetko a prehrali by sme. Teraz máme čas to napraviť, ale sme pod tlakom a nebude to jednoduché."