Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júla 2011

Lotyšsko rozhoduje v referende o rozpustení parlamentuV Lotyšsku sa v sobotu začalo referendum, v ktorom majú obyvatelia rozhodnúť o rozpustení parlamentu. Podľa prieskumov verejnej mienky sa chce väčšina oprávnených voličov vysloviť za vypísanie ...Zdieľať
katalansko referendum RIGA 23. júla (WEBNOVINY) - V Lotyšsku sa v sobotu začalo referendum, v ktorom majú obyvatelia rozhodnúť o rozpustení parlamentu. Podľa prieskumov verejnej mienky sa chce väčšina oprávnených voličov vysloviť za vypísanie predčasných volieb, na ktoré vyzýva aj exprezident Valdis Zatlers. Ten vypísal referendum 28. mája, krátko predtým, ako mu vypršal jeho vtedajší mandát.

Ako dôvod uviedol boj proti korupcii. Niekoľko dní neskôr prehral v prezidentských voľbách a novou hlavou štátu sa stal bankár Andris Berzins. Posledné parlamentné voľby v Lotyšsku vyhral pred deviatimi mesiacmi doterajší liberálny premiér Valdis Dombrovskis. Stalo sa tak napriek tomu, že jeho stredopravá vláda musela po finančnej kríze prijať v krajine tvrdé úsporné opatrenia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia žiada o pomoc pri pátraní po Ľubomírovi Kyseľovi
<< predchádzajúci článok
Na Spiši obvinili muža z výberu peňazí cez chybu bankomatov