Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. mája 2009

ĽS-HZDS kritizuje STV za jej postup pred eurovoľbamiV STV chýba podľa ĽS-HZDS pred voľbami do Európskeho parlamentu diskusia. "Porovnanie programov a kandidátov formou okrúhlych stolov by malo byť štandardnou súčasťou každých volieb," povedal dnes pre ...Zdieľať
BRATISLAVA 21. mája (WEBNOVINY) - V STV chýba podľa ĽS-HZDS pred voľbami do Európskeho parlamentu diskusia. "Porovnanie programov a kandidátov formou okrúhlych stolov by malo byť štandardnou súčasťou každých volieb," povedal dnes pre agentúru SITA predseda Republikovej rady ĽS-HZDS Marián Klenko. Zároveň upozornil, že STV poskytla všetkým politickým stranám priestor na vlastnú prezentáciu len formou platenej politickej reklamy. Slovenský rozhlas pritom poskytuje politickým subjektom priestor aj formou diskusií. Účasť v týchto diskusiách nie je spoplatnená.


Mimoparlamentné strany dnes vyhlásili, že sa cítia diskriminované Slovenskou televíziou pri ich prezentácii pred voľbami do Európskeho parlamentu. Ich zástupcovia v Ústrednej volebnej komisii (ÚVK) pre voľby do EP sa dohodli, že vyšlú do STV troch ľudí, ktorí by mali s generálnym riaditeľom Štefanom Nižňanským rokovať o možnostiach informovania vo vysielaní. Členovia ÚVK túto iniciatívu podporili.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muňko by mal podľa SMK prestať s klamlivou propagandou
<< predchádzajúci článok
SP neumožnila priamy prenos z tlačovej besedy

ĽS-HZDS kritizuje STV za jej postup pred eurovoľbami - diskusné fórum čitateľov