25. novembra 2017

Lyžovanie: V Ruke 111. triumf Nórky Björgenovej

Nórka Marit Björgenová vyhrala súťaž Svetového pohára v behu na lyžiach žien na 10 km klasicky vo fínskom stredisku Ruka v sobotu 25. novembra 2017. Foto: TASR/AP
Ruka 25. novembra (TASR) - Víťazkou sobotňajších pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach sa na 10 km klasicky stala Nórka Marit Björgenová. Vo fínskom stredisku Ruka skončila druhá so stratou 17 sekúnd Charlotte Kallová zo Švédska. Tretiu priečku ukoristila ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Ostbergová (+17,8).

Pre 37-ročnú Björgenová je to už 111. triumf v pretekoch SP. Kallová sa síce držala na prvých medzičasoch na líderskej pozícii, záver však už patril Björgenovej. V pretekoch štartovala aj Slovenka Alena Procházková. V cieli ju klasifikovali na 78. priečke so stratou 3:31,5 minúty na víťazku.

Boby-EP: Slováci v štvorboboch v Altenbergu na 10. mieste
NHL: Cehlárik pre zranenie nedohral duel s Pittsburghom