Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. augusta 2013

M. Glváč navštívil zranených vojakov v ružomberskej nemocniciMinister obrany SR Martin Glváč dnes počas pracovného výjazdu navštívil dvoch vojakov, ktorí sú hospitalizovaní v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Tí začiatkom júla utrpeli zranenia počas ...Zdieľať
Bratislava 15. augusta (TASR) - Minister obrany SR Martin Glváč dnes počas pracovného výjazdu navštívil dvoch vojakov, ktorí sú hospitalizovaní v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Tí začiatkom júla utrpeli zranenia počas incidentu na vojenskej základni v afganskom Kandaháre.

Na snímke premiér Robert Fico (uprostred) a minister obrany Martin Glváč počas návštevy dvoch ťažko zranených vojakov. Foto: TASR/OSSR

Podľa ministra sa vojaci cítia dobre. "Som veľmi rád, že ich zdravotný stav sa každým dňom zlepšuje. Obidvoch však ešte čaká ďalšia liečba a následná rehabilitácia," povedal Glváč. Pri návšteve nemocnice zároveň poďakoval lekárom a zdravotníckemu personálu za ich prácu.

Príslušník afganskej armády spustil 9. júla zo strážnej veže medzinárodného letiska v Kandaháre streľbu z guľometu na skupinu slovenských vojakov. Pri incidente, ku ktorému došlo pri cvičení, zahynul čatár Daniel Kavuliak. Okrem zosnulého vojaka utrpeli ďalší dvaja ťažké a štyria ľahké zranenia.

Dvaja ťažko zranení slovenskí vojaci boli hospitalizovaní v americkej nemocnici v Landstuhle v Nemecku od 10. júla. Vojaka s priestrelom hrudníka previezli z americkej nemocnice do nemocnice v Ružomberku už koncom júla a vojaka s poranením hlavy 9. augusta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rusku vydali preklad románu nacistu Göbbelsa
<< predchádzajúci článok
Záujem o prácu v Ozbrojených silách SR sa mierne zvýšil