Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. marca 2013

Macedónsky vojnový zločinec sa dostane na sloboduHaagsky tribunál pre vojnové zločiny "dal zelenú" predčasnému prepusteniu Macedónca Johana Tarčulovského, ktorému v roku 2008 vymeral 12-ročný trest za útok na civilistov albánskej národnosti. ...Zdieľať
johan tarculovski SKOPJE 21. marca (WEBNOVINY) - Haagsky tribunál pre vojnové zločiny "dal zelenú" predčasnému prepusteniu Macedónca Johana Tarčulovského, ktorému v roku 2008 vymeral 12-ročný trest za útok na civilistov albánskej národnosti.


Vo štvrtok o tom informoval portál macedónskeho denníka Utrinski vesnik, ktorý sa odvoláva na informácie z diplomatických zdrojov.

Tarčulovski by sa mal podľa nich dostať na slobodu po tom, ako si 19. apríla odpyká dve tretiny trestu.

Bývalý ochrankár macedónskeho ministra vnútra sa momentálne nachádza vo väzení na území Nemecka, odkiaľ by sa údajne mohol vrátiť do vlasti koncom apríla.

Tarčulovski je známy ako jediný občan Macedónska, ktorého Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) odsúdil za vojnové zločiny. Tých sa dopustil v roku 2001 počas konfliktu vo svojej krajine, keď velil policajnému útvaru vraždiacemu tamojších Albáncov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezplatná Wi-Fi na regionálnych linkách Slovak Lines
<< predchádzajúci článok
Agentúra Fitch zhoršila rating VÚB banky

Macedónsky vojnový zločinec sa dostane na slobodu - diskusné fórum čitateľov