Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. decembra 2018

Maďarská polícia nepustila demonštrantov pred parlamentMaďarská polícia v sobotu krátko po poludní zastavila dav niekoľkých tisícov Maďarov, ktorý sa pokúšal v Budapešti dostať na uzatvorené Kossuthovo námestie pred budovou ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR
Budapešť 8. decembra (TASR) - Maďarská polícia v sobotu krátko po poludní zastavila dav niekoľkých tisícov Maďarov, ktorý sa pokúšal v Budapešti dostať na uzatvorené Kossuthovo námestie pred budovou parlamentu. Priebeh protestu i zásah polície vysielal naživo server SzeretlekMagyarország.hu


Demonštranti sa predtým zúčastnili na ohlásenom odborárskom proteste proti návrhu novely zákonníka práce. Po oficiálnom ukončení podujatia sa rozhodli vtrhnúť na námestie.

Dav zastavil policajný kordón a privolané policajné posily, ktoré boli nastúpené pri budove parlamentu. Protestujúci kričali: "Námestie je naše!", "Orbán prac sa!", "Špinavý Fidesz!" či "Policajný štát!".

Účastníkov demonštrácie zorganizovanej Združením maďarských odborárov (MSZSZ) polícia nepustila priamo na Kossuthovo námestie pred parlament s odvolaním sa na návštevu chránenej osoby, predsedu dolnej komory poľského parlamentu Mareka Kuchciňského.

Vláda chce uvedenou novelou presadiť okrem iného rozšírenie rámca ročných nadčasov z terajších 250 na 400 hodín.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Taliansky prezident žiada zistiť príčinu tragédie v nočnom klube
<< predchádzajúci článok
Smer-SD chce opäť rokovať o zastropovaní dôchodkového veku

Maďarská polícia nepustila demonštrantov pred parlament - diskusné fórum čitateľov