24. júna 2010

Majstrovský dres v časovke pre Martina Velitsa

Martin Velits z tímu HTC - Columbia sa stal prvýkrát v kariére majstrom Slovenska v cyklistickej časovke v kategórii elite. Dvadsaťpäťročný Púchovčan si ...

martin velits Foto: Ilustračné foto SITA/Peter Pašuth

HOLÍČ 24. júna (WEBNOVINY) - Martin Velits z tímu HTC - Columbia sa stal prvýkrát v kariére majstrom Slovenska v cyklistickej časovke v kategórii elite. Dvadsaťpäťročný Púchovčan si vybojoval v Holíči zároveň druhý majstrovský dres, vlani vyhral v Bánovciach preteky s hromadným štartom. Martin Velits dosiahol na 40 km trati z Holíča do Šaštína a späť čas 49:13 min, čo bol v celkovom hodnotení spoločného šampionátu Česka a Slovenska štvrtý najlepší výkon a ako najlepší cyklista spod Tatier si vybojoval titul. Druhého Pavla Polievku zdolal suverénne o 1:35 min. Bronz v slovenskom šampionáte si vybojoval Róbert Nagy. Najrýchlejším mužom na trati časovky na Záhorí bol Čech v službách HTC - Columbia František Raboň.

Celkovo sa na štart štvrtkových popoludňajších pretekov postavilo 75 cyklistov, z toho 18 Slovákov - po deväť medzi elite i v kategórii do
23 rokov. V pretekoch nádejí si vybojoval titul Marek Čanecký z CK Banská Bystrica.

Výsledky - majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike:

Časovkárska časť v Holíči:
Muži-elite:
Majstrovstvá SR (40 km): 1. Martin Velits (HTC - Columbia) 49:13, 2. Pavol Polievka 50:48, 3. Róbert Nagy (obaja Dukla Trenčín) 50:56, 4. Jozef Palčák 54:01, 5. Martin Fraňo (obaja CK Banská Bystrica) 54:57
Majstrovstvá ČR (40 km): 1. František Raboň (HTC - Columbia) 47:26 min, 2. Jan Barta (Netapp) 48:11, 3. Leopold König (PSK Whirlpool - Author) 48:23

Muži do 23 rokov:
Majstrovstvá SR (40 km): 1. Marek Čanecký (CK Banská Bystrica) 52:36, 2. Matej Vyšňa (Dukla Trenčín) 53:52, 3. Jakub Novák (Amore - Vita Conad) 54:51
Majstrovstvá ČR (40 km): 1. Jakub Novák (F.C. Sergio Dalfiume) 49:44, 2. Jiří Mareš (Dukla Praha) 51:10, 3. Roman Fürst (Dukla Praha) 51:29.