15. apríla 2018

Manchester City vyhral vo Wembley nad Spurs a je krôčik od titulu

Olivier Giroud z Chelsea oslavuje prvý gól počas futbalového zápasu proti Southamptonu. Foto: TASR/AP
Londýn 15. apríla (TASR) - Futbalisti Southamptonu prehrali v sobotnom zápase 34. kola najvyššej anglickej súťaže s Chelsea Londýn 2:3. Domáci tím bojujúci o udržanie sa v Premier League viedol nad "The Blues" už 2:0, ale úradujúci majster po dvoch góloch Girouda a jednom Hazarda otočil skóre a zo St. Mary's Stadium si vezie všetky tri body.

V súboji tímov ohrozených zostupom zdolal londýnsky Crystal Palace nováčika Brighton & Hove Albion 3:2. V Selhurst Parku sa rozhodlo všetko už v prvom dejstve, keď už v 24. minúte viedli domáci 3:1 a hostia stihli ešte do polčasovej prestávky skorigovať výsledok.

Liverpool si poradil na Anfield Road s AFC Bournemouth 3:0. Domáci viedli od 9. minúty, keď hlavičku Sadia Maného ešte brankár Asmir Begovič stihol vyraziť pred seba, no na dorážku senegalského útočníka bol už prikrátky. V 69. minúte zvýšil na 2:0 Mohamed Salah, ktorý hlavou preloboval bosnianskeho gólmana a v 90. minúte pridal tretí gól "The Reds" Roberto Firmino.

Už len krôčik delí od titulu Manchester City, ktorý vyhral vo Wembley nad Tottenhamom 3:1. Výber Pepa Guardiolu má 5 kôl pred koncom 16-bodový náskok pred druhým Manchestrom United. Ak v nedeľu stratia "červení diabli" body doma s posledným West Bromwich Albion, nahradí City na anglickom tróne Chelsea Londýn.