Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. novembra 2007

Manželov obvinili zo zločinov proti ľudskostiBývalí ministri Červených Kmérov Ieng Sary a jeho manželka Ieng Thirith, ktorých v pondelok zatkli v ich dome v hlavnom kambodžskom meste Phnom Pénh, budú súdení za zločiny proti ľudskosti, ...Zdieľať

PHNOM PÉNH 12. novembra (WEBNOVINY) - Bývalí ministri Červených Kmérov Ieng Sary a jeho manželka Ieng Thirith, ktorých v pondelok zatkli v ich dome v hlavnom kambodžskom meste Phnom Pénh, budú súdení za zločiny proti ľudskosti, ako aj vojnové zločiny. Informoval o tom Peter Foster, zástupca kambodžského tribunálu, ktorý pod záštitou OSN súdi vodcov bývalého komunistického režimu.

Ako povedal, v prípade bývalého ministra zahraničných vecí Červených Kmérov pôjde o obvinenie v oboch prípadoch, jeho manželka, ktorá bola ministerkou sociálnych vecí, bude čeliť žalobe zo zločinov proti ľudskosti. Oboch bývalých predstaviteľov režimu, ktorý má na svedomí asi dva milióny ľudí počas vlády v rokoch 1975 až 1979, odviedli do zariadenia tribunálu. Pred tribunálom sú tak celkove štyria lídri Červených Kmérov.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministerstvo spravodlivosti vymohlo zatiaľ dva milióny
<< predchádzajúci článok
Polícia prehľadala vládne budovy v rámci vyšetrovania Olmerta