24. decembra 2007

Marián Hossa rozhodol v predĺžení o výhre Atlanty

Slovenský útočník Marián Hossa rozhodol o víťazstve hokejistov Atlanty 3:2 na ľade St. Louis v nedeľňajšom stretnutí NHL.

Dvadsaťosemročný odchovanec trenčianskeho hokeja využil už po 19 sekundách predĺženia zaváhanie domáceho obrancu Jaya McKeeho a rýchlou strelou prekvapil gólmana Manyho Legaceho. "Videl som, že ich obranca má problémy so spracovaním puku. So šťastím som sa k nemu dostal a vystrelil som," opisoval víťaznú akciu Hossa, ktorý okrem gólu zaznamenal aj asistenciu. "Bol to ťažký puk na spracovanie, a keď sa na vás rúti hráč ako Hossa, je to ešte horšie. Je to pre nás nešťastná prehra," krčil ramenami zadák domáceho tímu McKee. Atlanta odohrala v posledných šiestich dňoch štyri zápasy a vo všetkých zvíťazila. Pre Mariána Hossu bol nedeľňajší presný zásah už trinásty sezóne, a keďže pridal aj jednu asistenciu, s 35 bodmi predstihol v kanadskom bodovaní doterajšieho lídra poradia najlepších Slovákov Mariána Gáboríka.

V zápase Colorado - Vancouver (3:1) strelil svoj 12. gól v sezóne Marek Svatoš (Colorado). Spoľahlivým výkonom sa prezentoval aj jeho spoluhráč, brankár Peter Budaj, ktorý zaznamenal 21 úspešných zákrokov a inkasoval len z hokejky Taylora Pyatta. Najmä Budajovou zásluhou sa išlo po druhej tretine do šatní za nerozhodného stavu 1:1. "V druhej tretine sme mali množstvo šancí," priznal švédsky útočník Canucks Henrik Sedin.
Do kanadského bodovania sa zapísal zo slovenských hokejistov aj obranca Zdeno Chára, jeho prihrávka však Bostonu nepomohla, Bruins prehrali na ľade Pittsburghu 2:4. Domácim tentoraz zabrali najmä hráči druhého sledu - Gary Roberts skóroval dvakrát a pridal aj asistenciu, obávaný bitkár Georges Laraque zaznamenal gól a prihrávku. "Útok Roberts, Christensen, Laraque udával dnes tón zápasu. Hrali výborne," pochválil hráčov štvrtého útoku kouč Pittsburghu Michel Therien. Bruins tak nevyšla odveta za štvrtkovú prehru 4:5 po samostatných
Jediný gól rozhodol o osude duelu Calgary s New Jersey. Strelil ho už v prvej minúte predĺženia Patrik Eliáš, ktorý si vymenil puk s Brianom Giontom a prestrelil Miikku Kiprusoffa. Gólman Devils Martin Brodeur zneškodnil všetkých 30 striel hráčov Calgary a oslavoval tak svoj 95. shutout v NHL a už len Terry Sawchuk ich má na svojom konte viac (103). Nashville vyhral nad Columbusom 3:1 a zaznamenal už jedenásty triumf nad týmto súperom v rade.

Výsledky - nedeľa:

Pittsburgh - Boston 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 23. Roberts (Laraque, Christensen), 34. Malkin (J. Staal, Gončar), 34. Laraque (Roberts, Christensen), 60. Roberts (Crosby, Armstrong) - 4. Axelsson (CHÁRA, Savard), 60. Nokelainen (Schaefer, Lashoff). Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:30. Brankári: Conklin - Auld. Diváci: 17 060.

Dallas - Montreal 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 8. Miettinen (Ribeiro, Niskanen), 12. Morrow (Ribeiro, Miettinen), 42. Ribeiro, 44. Barnes (Halpern) - 54. Markov (S. Kosticyn, A. Kosticyn). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Ott - Bouillon na 5 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:18. Brankári: Turco - Price. Diváci: 18 585.

Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 52. Fritsche (Glencross, Novotný) - 35. Legwand (Koistinen, Židlický), 60. Dumont (Tootoo, Arnott), 60. Ortmeyer (Bonk, Hamhuis). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Shelley - Hordichuk na 5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:32. Brankári: Norrena - Mason. Diváci: 15 481.

Colorado - Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 24. SVATOŠ (Hlinka), 51. McCormick (Guite, Laperriere), 53. Brunette (Liles, SVATOŠ) - 27. Pyatt (Ritchie, Jaffray). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:22. Brankári: BUDAJ - Luongo. Diváci: 17 186.

Calgary - New Jersey 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Eliáš (Gionta). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Nystrom - Brookbank na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:22. Brankári: Kiprusoff - Brodeur. Diváci: 19 289.

NY Rangers - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Gomez (Jágr, Straka) - 17. Spezza (Alfredsson, L. Richardson), 33. Kelly (Donovan, Vermette), 50. Fisher. Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:25. Brankári: Lundqvist - Gerber. Diváci: 18 200.

St. Louis - Atlanta 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 28. B. Jackman (Tkachuk, Perron), 46. Tkachuk (E. Johnson, McDonald) - 37. Kovaľčuk (Enström, Recchi), 51. Recchi (Enström, MARIÁN HOSSA), 61. MARIÁN HOSSA (Perrin, Hävelid). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:25. Brankári: Legace - Lehtonen. Diváci: 17 731.

Chicago - Edmonton 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Seabrook (Wisniewski, Lapointe), 38. Sharp (Kane, Sopel), 42. Seabrook (Lang, Kontiola) - 9. Gilbert (Cogliano, Nilsson), 12. Penner. Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Eager, Lapointe - 2x Stortini na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:27. Brankári: Chabibulin - Garon. Diváci: 20 151.