Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. decembra 2022

Marika Gombitová mala veľký návrat na koncertné pódiumPo záverečnom Vyznaní dostala speváčka dlhotrvajúci standing ovation, a tak aj s hosťami pridala Vianočný popevok a Úsmev, zlatú lýrovku z roku 1977.Zdieľať
Marika Gombitová mala veľký návrat na koncertné pódium

Vypredaná aréna bratislavského Národného tenisového centra dostala v nedeľu večer (18. 12.) elegantný vianočný darček v podobe koncertu Vyznanie Mariky Gombitovej. Od prvej minúty dvojhodinového koncertu bolo jasné, že slovenský národ je stále zaľúbený do našej najúspešnejšej speváčky. Podtitul koncertu mohol aj znieť – poďte si s Marikou a jej hosťami zaspievať najväčšie hity.

Trojnásobná československá strieborná slávica začala koncert medley pesničiek Študentská láska, Ružový smútok, Letná pieseň, Včielka, Luk a šíp, Zimná pieseň a Šaty. Ďalšími skladbami v playliste boli Územie zázrakov, Cukráreň na dlani námestia, Pomätená, Muž nula, Nenápadná, Adresa ja, adresa ty, Kríž, Ži a nechaj žiť, Zem menom láska, Nespáľme to krásne v nás, ktorú zaspievala v duete s Davidom Žbirkom, Paradiso, Koloseum. Záver patril hitu Vyznanie, s ktorým získala striebornú Bratislavskú lýru v roku 1979, a potom aj celkové víťazstvo v ankete Hit 20. storočia.

Speváčka si pozvala na koncert viacero hostí, prvým bol Janko Lehotský, s ktorým zaspievali pesničku S tou nádejou choď spať, Janko potom pridal svoj hit Veľký sen mora. Divákom sa predstavil aj český spevák a Gombitovej priateľ Richard Pachman. Kandráčovci si s Marikou vymenili úlohy, Marika zaspievala známu ľudovku A ja taka dzivočka a Kandráčovci pripojili hit Správne dievča a známu cohenovku Hallelujah.

Po záverečnom Vyznaní dostala speváčka dlhotrvajúci standing ovation, a tak aj s hosťami pridala Vianočný popevok a Úsmev, zlatú lýrovku z roku 1977. K úspechu koncertu prispel aj výborný zvuk, efektné osvetlenie pódia, tri svetelné obrazovky a hlavne vďační diváci, ktorí nešetrili dlane ani hlasivky.

"Pre mňa to bola veľká pocta, že mi Marika natoľko dôveruje, že naplním otcov part a zastúpim ho v tomto známom songu Nespáľme to krásne v nás. A mal som dva týždne času na to, aby som sa naučil aj text piesne Úsmev, ktorú sme všetci spievali na záver," povedal David Žbirka.

Peter Nagy: Marika Gombitová je pre mňa prvá dámaDo Národného tenisového centra viedli v nedeľu večer (18. 12.) kroky Bratislavčanov, ktorí dostali elegantný vianočný darček v podobe koncertu Vyznanie Mariky Gombitovej. Speváčka sa na pódium vrátila v plnej paráde. Janko Lehotský, Peter Nagy aj Ondrej Kandráč radi prijali pozvanie, aby boli hosťami tohto koncertu.

"Som rád, že prišla – ako sa hovorí - z našej 'garáže', kde si človek jeden od druhého zoberie tie svoje krásne harmónie a situácie. Som rád, že sa to na ňu prenieslo, lebo ona ešte vtedy neskladala tak vehementne. Som tomu rád, že som to svojím spôsobom preniesol na ňu, a potom spoločne na poslucháčov," povedal po koncerte šéf Modusu Janko Lehotský.

"Marika Gombitová je pre mňa prvá dáma," hovorí spevák Peter Nagy. "Máme veľmi kvalitné speváčky, Marika je ikona v tejto kategórii. Takže ostatné speváčky si budú musieť na túto rolu ešte pár rokov počkať, pretože Marika je výnimočná. Je to fenomén, bol som dojatý z tohto koncertu. Tým, že je moja kamarátka, tak som sa odosobnil a vnímal som to ako bežný poslucháč a fakt som aj potlačil slzu," dodal.

"Pre mňa momentálne je to jedna z najvýraznejších speváckych osobností v Česko - Slovensku. Vyrastal som na jej piesňach, vnímal som ju cez všetky jej životné etapy, kapely, sólovú dráhu, všetky hity, ktoré priniesla medzi ľudí. Pre mňa je to stretnutie s legendou, je to veľký zážitok, ťažko opísať, čo človek cíti, keď stojí s ňou na jednom pódiu, keď ako malé dieťa vzhliadate objavne na televíznu obrazovku v 80. rokoch a zrazu ste tvárou tvár na jednom pódiu. Pre mňa osobne naplnenie jedného veľkého sna," uviedol Ondrej Kandráč.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Marika Gombitová uvedie vianočný koncert Vyznanie (18. 12. 2022)nasledujúci článok >>
Miliardár Elon Musk nechá používateľov Twitteru hlasovať, či má zostať na čele spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Tri šimpanzy, ktoré utiekli zo ZOO v Štokholme, sa podarilo chytiť. Ostatné štyri museli zastreliť