Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. júna 2022

Marta Kubišová sa pri príležitosti osemdesiatin vráti na pódiáJesenné turné začne Kubišová 22. septembra v Prahe, kde prežila väčšinu svojho života.Zdieľať
Marta Kubišová sa pri príležitosti osemdesiatin vráti na pódiá

Česká popová speváčka Marta Kubišová, ktorá 1. novembra 2017, v deň svojich 75. narodenín, oficiálne ukončila spevácku kariéru, sa pri príležitosti svojich osemdesiatin vráti na koncertné pódiá. Informoval o tom v piatok spravodajský webový portál iDNES.cz.


S programom Noc s legendou, v ktorom bude po boku moderátora rozprávať publiku svoj životný príbeh, zavíta do štyroch českých miest. Celý večer bude interaktívny; na LED obrazovke budú premietať videá z jej života, prídu významní hostia a večery zakončia gratulácie k narodeninám.

Jesenné turné začne Kubišová 22. septembra v Prahe, kde prežila väčšinu svojho života. V Nymburku, v okolí ktorého vyrastala, sa predstaví 15. októbra, 22. októbra vystúpi v rodných Českých Budějoviciach a na záver navštívi 29. októbra Kladno.

Kubišová bola jednou z hviezd československej hudobnej scény 60. rokov. Trikrát vyhrala anketu o najpopulárnejšiu speváčku Zlatý slávik a získala aj zlatú Bratislavskú lýru.

Počas normalizácie bola perzekvovaná komunistickým režimom. Niekdajšia hovorkyňa iniciatívy Charta 77 sa mohla vrátiť k vystupovaniu až takmer po 20 rokoch, v novembri 1989.

Kariéru ukončila v roku 2017, výnimočne však zaspievala 30. septembra 2018 v Obecnom dome v Prahe. Jej vystúpenie bolo súčasťou koncertu "Příběh hudby – 100 let". Jej ďalšie vystúpenie videli diváci v pražskej Lucerne 16. novembra 2019, keď zaspievala ako hosť programu Samet 30.

Posledný štúdiový album s názvom Soul vydala v októbri 2016; pozostáva z cover verzií anglických skladieb.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Je vaša domáca vodáreň dostatočne výkonná?
<< predchádzajúci článok
Eros Ramazzotti vydal prvý videoklip Ama z pripravovaného albumu Battito Infinito, zaspieva ho aj na Slovensku