24hod.sk    Šport    F1

28. septembra 2008

Massa nebol po VC Singapuru nahnevaný

Jeden z najväčších ašpirantov na zisk majstrovského titulu v seriáli MS F1 Felipe Massa sa po Veľkej cene Singapuru nehneval na mechanikov stajne Ferrari, ktorých chyba v boxoch rozhodla o jeho zlom ...

SINGAPUR 29. septembra (WEBNOVINY) - Jeden z najväčších ašpirantov na zisk majstrovského titulu v seriáli MS F1 Felipe Massa sa po Veľkej cene Singapuru nehneval na mechanikov stajne Ferrari, ktorých chyba v boxoch rozhodla o jeho zlom umiestnení. Brazílčan bol po 15 kolách na čele pretekov pred svojím úhlavným rivalom v boji o titul Lewisom Hamiltonom. Pri odjazde z boxov, keď už dostal znamenie na odchod, však bola ešte v jeho monoposte tankovacia trubica. Massa takto prešiel až na koniec boxového úseku, kde si tento problém uvedomil a zastavil. Po príchode mechanikov trubicu vytiahli a pretekár mohol pokračovať v jazde. Na trať sa však vrátil až na 18. mieste a navyše dostal od komisárov penalizáciu za to, že takmer narazil do ďalšieho monopostu. Napriek chybe tímu bol Brazílčan po pretekoch pokojný. "Mohol som skončiť prvý alebo druhý a situácia mohla byť úplne iná," skonštatoval priebežne druhý muž celkového poradia šampionátu a dodal: "Všetci sme ľudia a každý robí chyby. Nie som typ človeka, ktorý by išiel za chlapcami a bil sa s nimi pre ich chybu."