Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. marca 2021

Matovičov zlý vtip o Zakarpatskej Ukrajine neostal bez odozvy, Kyjev očakáva ospravedlnenieUkrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval slovenského premiéra Igora ...Zdieľať
4o8a2287 min 676x451 3.3.2021  - Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval slovenského premiéra Igora Matoviča. Dôvodom sú jeho výroky vo vysielaní Rádia Expres, kde na otázku, čo sľúbil Rusku za dodávku vakcín Sputnik V, odpovedal, že Zakarpatskú Ukrajinu.

Matovič kazí vzťahyNapriek tomu, že predseda slovenskej vlády neskôr doplnil, že nesľúbil nič, a naznačil, že žartoval, reakcia z Ukrajiny na seba nenechala dlho čakať.

„Nech ich vymení za niekoľko slovenských regiónov," napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter Kuleba k odkazu na článok o Matovičovi a doplnil, že je nešťastné, že „slovenský premiér svojimi nevhodnými vyjadreniami kazí nesmierne priateľské a úprimné vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom".

Neprijateľné vyjadrenia


Podľa portálu Ukrajinská Pravda očakáva ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí za nediplomatický vtip ospravedlnenie. V súvislosti s vyjadreniami slovenského premiéra si už údajne predvolali slovenského Chargé d'Affaires.

„Bez ohľadu na motívy, žáner alebo kontext, vyjadrenia šéfa slovenskej vlády, ktoré sa priamo dotýkajú územnej celistvosti Ukrajiny, sú absolútne neprijateľné a negatívne ovplyvňujú priateľskú a susedskú atmosféru ukrajinsko-slovenských vzťahov," cituje web reakciu ministerstva.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matovičov zlý vtip o Zakarpatskej Ukrajine neostal bez odozvy, Kyjev očakáva ospravedlnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Premiér vyzval SaS a Za ľudí, aby nevyužívali Sputnik na rozpad vlády
<< predchádzajúci článok
Kremeľ zareaguje na sankcie USA a Únie, ktoré na Rusko uvalili pre odsúdenie Navaľného