Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. marca 2011

Medvedev zakázal Kaddáfího rodine vstup na územie krajinyLíbya sa od 17. februára zmieta v občianskej vojne medzi opozičnými povstalcami a silami Kaddáfího, ktorý krajinu ovláda už vyše 40 rokov. Boje vyvolali v na ropu bohatej severoafrickej krajine humanitárnu krízu a hromadný exodus jej ...Zdieľať
protesty v libyi Líbya sa od 17. februára zmieta v občianskej vojne medzi opozičnými povstalcami a silami Kaddáfího, ktorý krajinu ovláda už vyše 40 rokov. Boje vyvolali v na ropu bohatej severoafrickej krajine humanitárnu krízu a hromadný exodus jej obyvateľov do susedných krajín.Foto: SITA/APMOSKVA 14. marca (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev zakázal líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu vstup do Ruska. Kaddáfí má okrem iného zakázaný aj prechod ruským územím.

Na Kaddáfího a jeho deti sa taktiež vzťahuje zákaz akýchkoľvek finančných transakcií. Tieto operácie má v Rusku zakázané aj šéf líbyjskej vojenskej tajnej služby, Kaddáfího švagor. V pondelok o tom s odvolaním sa na prezidentský dekrét informovala ruská tlačová agentúra Interfax.Na čiernej listine sa podľa Interfaxu nachádza 15 osôb z Kaddáfího rodiny či z jeho najbližšieho okolia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štart vesmírnej lode Sojuz možno odložia
<< predchádzajúci článok
Burza otvorila register podozrivých emisných kvót

Medvedev zakázal Kaddáfího rodine vstup na územie krajiny - diskusné fórum čitateľov