Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2018

Medzi 20 odsúdenými členmi Boko Haram je aj účastník únosu 200 dievčatNa tresty odňatia slobody v trvaní od dvoch do 15 rokov odsúdili v pondelok v Nigérii 20 členov islamistickej skupiny Boko Haram, ktorí boli obžalovaní z rôznych trestných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Lagos 14. februára (TASR) - Na tresty odňatia slobody v trvaní od dvoch do 15 rokov odsúdili v pondelok v Nigérii 20 členov islamistickej skupiny Boko Haram, ktorí boli obžalovaní z rôznych trestných činov. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra DPA.


Na najvyšší trest v trvaní 15 rokov poslal súd v meste Kainji za mreže 35-ročného muža, ktorý bol obžalovaný z účasti na únose 200 študentiek zo strednej školy v meste Chibok, ktorý skupina Boko Haram uskutočnila v roku 2014. Muž sa okrem účasti na únose priznal aj k niekoľkým vraždám.

Išlo o prvý prípad, keď bol podozrivý odsúdený za účasť na únose dievčat, ktorý vyvolal pobúrenie svetovej verejnosti.

Militanti z Boko Haram uniesli 14. apríla 2014 z internátnej spálne 276 dievčat a mladých žien. Niektorým z nich sa podarilo zo zajatia utiecť, zatiaľ čo 80 školáčok militanti po vyjednávaní s vládou vlani prepustili. V zajatí Boko Harm však stále zostáva vyše 100 dievčat, z ktorých mnohé boli prinútené vydať sa za svojich únoscov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZSPS: Slovenské stavebníctvo sa s dôsledkami krízy stále vyrovnáva
<< predchádzajúci článok
Talianska Liga Severu v predvolebnej kampani hrozí odchodom z EÚ

Medzi 20 odsúdenými členmi Boko Haram je aj účastník únosu 200 dievčat - diskusné fórum čitateľov